Maraton Głośnego Czytania zakończony z sukcesem!

„Wolno Czytać 24 h” to hasło V Maratonu Głośnego Czytania, który Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zorganizowała 3-4 czerwca 2016 r.

Reklamy


Mieszkańcy miasta po raz kolejny mogli się przekonać, jaką magię kryją w sobie książki – z jaką łatwością przenoszą w alternatywny świat. Czytanie tradycyjnie już odbywało się przez całą dobę, lektorzy nie przerywali ani na chwilę, z głośników non stop wydobywały się dźwięki narracji. Teksty, które wybrzmiewały nie zaliczały się do jednej kategorii – ilu lektorów, tyle lektur – od romansów, przez fantasy, bajki po dramaty.

Wydarzeniu towarzyszył turniej gry FIFA 16 – na konsoli PS 3 dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia, zorganizowany przez Hrubieszowski Dom Kultury. Po raz drugi odbył się również Turniej Czytających Rodzin, a o 21.00 mieszkańcy Hrubieszowa mogli uczestniczyć w plenerowej projekcji filmu „Magiczne Drzewo” Andrzeja Maleszki.

Reklamy

„Wolno czytać” oznaczało, że nie było sprofilowanych tematów lektury. Każdy miał wybór książki którą ceni, lubi, która go wzrusza, śmieszy, inspiruje. Przez pełną dobę dzieci, młodzież i dorośli czytali książki ze zbiorów biblioteki. Można było również przynieść własną. Najpopularniejsze okazały się następujące tytuły: Romeo i Julia, Mały Książę, Pan Tadeusz, Opowieści z Narnii. Lektorzy zmieniali się często, w sumie było ich 162 Maraton odwiedziło prawie 300 osób. Gośćmi specjalnymi był Dziecięcy Dyskusyjny Klub Książki Lekturynki, harcerze, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Hrubieszowski Klub Fantastyki.

Tegoroczny Maraton ponownie wpisał się w obchody Nocy Bibliotek.

Biblioteka serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które uczestniczyły w V Maratonie Głośnego Czytania: tym, którzy czytali, słuchali, bawili się lub grali. Specjalne podziękowania dla Hrubieszowskiego Domu Kultury i Zespołu Szkół nr 2 w osobie Anny Jańczuk, która wraz z uczniami przygotowała klimatyczne dekoracje. Dziękujemy również Hrubieszowskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszeniu Aktywnych Animatorów Kultury. Nieocenioną pomoc tradycyjnie okazali członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec”, dając organizatorom i uczestnikom poczucie bezpieczeństwa. Specjalne podziękowania dla wolontariuszy członków nieformalnej grupy Pobudzeni działającej przy MBP.


Zdjęcia:

http://mbp.hrubieszow.avx.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=709:maraton-glosnego-czytania-zakonczony-z-sukcesem&catid=23&Itemid=146

 

 

źródło i fot. MBP