Masażer na cellulit – co wybrać?

Jak dobrać masażer na cellulit do swoich potrzeb? Jednym z poważnych problemów zdrowotnych jest cellulit. Można go ograniczyć na kilka sposobów. Wiele osób zaleca ruch i zachowanie odpowiedniej diety. Wspomagająco można stosować zabiegi kosmetyczne i urządzenia pozwalające na wykonywanie dokładnego masażu. Warto zainteresować się szeroką ofertą masażerów na cellulit. W sklepach jest dostępnych wiele urządzeń, które można łatwo dostosować do indywidualnych upodobań oraz możliwości naszego budżetu.

Reklamy

Masażer drewniany lub plastikowy

Jedne z najprostszych masażerów są wykonywane z drewna lub tworzywa sztucznego. Są stosowane głównie w związku z nadmiarem tkanki tłuszczowej na udach i pośladkach. Najbardziej polecane są wersje ze specjalnymi wypustkami. Drewniany lub plastikowy masażer na cellulit nie jest drogi, za to bardzo dobrze leży w dłoni. Można go używać praktycznie wszędzie, na przykład, w czasie kąpieli wraz z kremem ujędrniającym. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że użycie masażera wymaga siły, dlatego należy wybierać modele o większej wytrzymałości. W przeciwnym razie urządzenie nie posłuży nam zbyt długo.

Masażer ultradźwiękowy

Jeśli chcemy używać masażera regularnie, lepszym rozwiązaniem jest urządzenie działające na zasadzie ultradźwiękowej. Są to urządzenia droższe, ale posiadają większą ilość funkcji. Tego typu masażer generuje ultradźwięki, które powodują wibracje pod skórą. W rezultacie grudki tkanki tłuszczowej są rozbijane, co przekłada się na poprawę wyglądu skóry.

Masażer na cellulit w wersji ultradźwiękowej pozwala też regulować temperaturę pracy, dzięki czemu można go lepiej dostosować do potrzeb konkretnej osoby. Warto dodać, że tego rodzaju urządzenia nie mają dużo większych wymiarów i nadal można je zmieścić w torebce lub walizce podczas podróży. Są wyposażone w baterię lub akumulator, co pozwala na wygodne użycie bez konieczności podłączenia do źródła prądu.

Masażer próżniowy

Na rynku dostępne są też urządzenia działające na zasadzie zasysania określonego obszaru ciała. Są przeznaczone dla osób bardziej doświadczonych osób i dysponujących większym budżetem. Masażer na cellulit próżniowy pobudza pracę układu immunologicznego, dzięki czemu może oddziaływać na głębsze warstwy skóry. Daje zazwyczaj lepsze efekty niż pozostałe masażery, ale nie można go stosować przez zbyt długi czas.

Niektóre osoby mogą odczuwać ból podczas zabiegu. Niewłaściwe użycie może powodować pękanie naczynek krwionośnych, dlatego przed użyciem trzeba dokładnie przeczytać instrukcję obsługi lub skonsultować się z kosmetologiem. Tego rodzaju masażer na cellulit może mieć różną cenę, która w dużej mierze zależy od marki oraz ilości posiadanych trybów pracy.

Wybór konkretnego masażera powinien być uzależniony od warunków, w jakich chcemy go używać. W podróży dobrym rozwiązaniem będzie mobilny masażer ultradźwiękowy. Osoby szukające naturalnego sposobu masażu powinny postawić na wersję wykonaną z drewna. Natomiast przy bardziej skomplikowanych zabiegach przydatny będzie masażer na cellulit próżniowy. W każdym przypadku trzeba przestrzegać zasad bezpieczeństwa i zaleceń producenta.

­

(tekst i fot. mat. partnera)