Matematyczne sukcesy uczniów Trójki

Laureaci konkursów matematycznych „Szpak” i „Kangur Matematyczny 2013” z hrubieszowskiego Zespołu Szkół Miejskich nr 3.

Reklamy

 

Konkurs Matematyczny „Szpak”

Już od 17 lat LSCDN w Zamościu organizuje konkursy matematyczne, w których również nasza szkoła bierze udział. W tym roku w Konkursie Matematycznym „SZPAK” laureatem został uczeń klasy szóstej Marcin Gąsior, zaś tytuł finalisty uzyskało trzech czwartoklasistów, są to: Izabela Ciesielczuk, Małgorzata Pitus, Konrad Słowik.

Opiekunami tych uczniów są pani Joanna Tumiłowicz-Fijołek i pan Andrzej Gierbienis.

 

Kangur Matematyczny 2013

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” to obecnie najbardziej masowa impreza matematyczna na świecie dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Obecnie bierze w nim udział około 46 krajów, ponad 4 miliony uczniów, w tym ponad 317 tysięcy w Polsce. Uczniowie naszej szkoły również mieli możliwość zmierzenia się w tym prestiżowym konkursie.

Przystąpiło do niego 48 uczniów z klas od II szkoły podstawowej do III gimnazjum. Aż pięciu uczniów za wysokie wyniki otrzymało wyróżnienia i nagrody, są to:

Hubka Rafał kl. 3
Olszak Zuzanna kl. 3
Marcin Gąsior kl. 6
Radomska Anna kl. 2 gim
Małyszek Piotr kl. 3 gim

Do konkursu uczniów przygotowali : pani Magdalena Płonkowska, pani Alicja Dziedzic, pan Andrzej Gierbienis, pan Janusz Hołownicki.

Gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom, życząc dalszych sukcesów!

 

Info: ZSM nr 3