Matematyka króluje w Trójce

W bieżącym roku szkolnym w Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, w ramach innowacji pedagogicznej prowadzony był projekt Matematyka Innego Wymiaru.

Reklamy

Trójka jest jedną z 36 szkół w województwie lubelskim biorących udział w projekcie. Celem tego przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu i jakości nauczania matematyki w Polsce. Projekt dotyczy nowotarskich rozwiązań metodycznych, wykorzystuje nowoczesne metody efektywnej nauki matematyki oraz udostępnia internetową platformę jako główne repozytorium wiedzy, materiałów dydaktycznych i miejsce doskonalenia umiejętności matematycznych.

Innowacja nie ingeruje w podstawę programową, rozszerza jedynie przekazywane treści na zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów dobrowolnie uczestniczących w projekcie. System przede wszystkim opiera się na nowoczesnych metodach nauczania z wykorzystaniem technik multimedialnych, sposobów efektywnej nauki, gier strategicznych itp. Wszystko to odbywa się na zajęciach pozalekcyjnych ELITMAT TEAM – LADER – SPACE. Zostały utworzone grupy ELITMAT TEAM zrzeszające uczniów uczestniczących w projekcie pod okiem nauczyciela ELITMAT LEADERA.

W Szkole Podstawowej nr 3 w projekcie uczestniczyło 67 uczniów klas II-VI zainteresowanych matematyką. Opiekunem projektów był nauczyciel matematyki Joanna Tumiłowicz-Fijołek wraz z wychowawczyniami uczniów młodszych: Magdaleną Płonkowską, Alicją Dziedzic, Anną Kryszczuk, Iwoną Rubachą i Jadwigą Hukowską.

Po etapie przygotowań, uczniowie brali udział 18 kwietnia w Ogólnopolskim Konkursie – Matematyczne Mistrzostwa Polski Dzieci i Młodzieży. W czerwcu otrzymaliśmy wyniki. Trzydziestu trzech uczniów otrzymało dyplomy za miejsca w pierwszej dziesiątce powiatu. Uczeń klasy trzeciej Tomasz Budzyński za uzyskanie drugiego miejsca w województwie otrzymał dodatkowo nagrody rzeczowe. 4 miejsce w województwie, a 36 w kraju, uzyskał Marcin Gąsior.

Wysokie lokaty w województwie mają również:

klasa II: Flis Konrad, Kondrak Miłosz, Wiśniewska Martyna, Czajkowski Karol, Mitrus Jakub

klasa III: Janicki Michał, Hubka Rafał

klasa IV: Pitus Małgorzata, Bojarczuk Magdalena

klasa V: Justyna Szlonzak i Magdalena Chrząstek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Info: ZSM nr 3