Materace hybrydowe, czyli połączenie zalet materaców sprężynowych i piankowych

Materace hybrydowe – pół piankowe, pół sprężynowe – są najnowszym osiągnięciem na rynku materacy. Precyzyjnie skomponowane, zapewniają idealną harmonię między odczuciem komfortu a właściwym ułożeniem ciała podczas snu.

 

Materac hybrydowy, co to jest?

Materac hybrydowy powstał z innowacyjnego połączenia materiałów piankowych i sprężyn z drutu o najwyższej jakości. Modele tego typu są zbudowane z wielu warstw (kilku piankowych i kilku sprężynowych), przez co są wyższe niż standardowe materace. Wysokość materacy hybrydowych może dochodzić nawet do 30-35 cm! Cecha ta przekłada się na bardziej komfortowy sen, a także na łatwiejsze utrzymanie materaca w czystości.

Materace hybrydowe składają się z dwóch charakterystycznych części – zewnętrznej piankowej i wewnętrznej sprężynowej. Do ich produkcji wykorzystuje się pianki najwyższej klasy: żelowe, lateksowe, wysokoelastyczne VPPHR lub termoelastyczne typu VitaRest. Rdzeń materaca stanowią gęsto ułożone sprężyny znane z udoskonalonych modeli kieszeniowych takich jak materac ze sprężyną multi czy lux. Do zestawu często dołączany jest pokrowiec, który w każdej chwili można ściągnąć i wyprać w pralce.

Zalety pianki i sprężyn w jednym sprzęcie

Nowatorskie zestawienie materiałów pozwoliło na stworzenie rewolucyjnego rozwiązania – materaca, który łączy w sobie najlepsze cechy modeli piankowych i sprężynowych.

1. Pianka w materacu hybrydowym

Niezwykła plastyczność i elastyczność, którą charakteryzuje się materiał piankowy umożliwia precyzyjne dopasowanie się tkaniny do sylwetki osoby, która śpi na materacu. Najwięcej pochwał w tym zakresie zbierają materace termoelastyczne, które reagują nie tylko na nacisk, ale także na ciepłotę ciała. Dzięki tej właściwości, pianka zachowuje się inteligentnie i na bieżąco dostosowuje się do zmian pozycji podczas snu.

Materace z pianką posiadają zdolności termoregulacyjne. Gromadzą ciepło, które produkuje rozgrzany organizm i uwalniają je w środku nocy, gdy temperatura ciała spada. Zapewnia to wysoki komfort termiczny i optymalne warunki do nocnego wypoczynku.

2. Sprężyny w materacu hybrydowym

Wewnętrzna warstwa wypełniona sprężynami generuje punktowe podparcie dla każdej partii kręgosłupa. Mechanizm ten, ulepszony w najlepszych modelach przez zastosowanie systemu 7 stref twardości, pozwala na utrzymanie naturalnej pozycji ciała podczas snu, a w konsekwencji – na przyspieszenie procesu regeneracji mięśni i stawów. Jak dowiodły wyniki badań, wyposażenie materaca w zony o różnej twardości jest odpowiedzialne za równomierne rozłożenie i zminimalizowanie nacisku ciała na materac.

Materac kieszeniowy, którego konstrukcja została odtworzona w materacu hybrydowym, dobrze sprawdza się w przypadku osób o średniej i dużej wadze (+100 kg), zapewniając im niezbędne wsparcie. Po rozwiązanie tego typu chętnie sięgają także pary. Sprężyny rozmieszczone w osobnych kieszeniach, odseparowane od siebie pianką, znacząco redukują drgania materaca, dzięki czemu partner może spać spokojnym i nieprzerwanym snem, nawet jeśli druga osoba notorycznie wierci się na łóżku.

Materace dla najbardziej wymagającego klienta

Materace hybrydowe są nowoczesnym rozwiązaniem z najwyższej półki. Zaprojektowane z wysokojakościowych komponentów, znajdą zastosowanie zarówno w przypadku osób zdrowych, jak i tych zmagających się z licznymi schorzeniami kręgosłupa, mięśni i stawów. 

W trosce o zapewnienie maksymalnego komfortu warto rozważyć zakup luksusowych materacy Sleepmed by Hilding Anders wyróżnionych certyfikatem jakości AEH. Materac prozdrowotny marki Sleepmed wykonany z hipoalergicznych materiałów (np. Hybrid Premium lub Hybrid Supreme) spełnia wymagania stawiane przed zaawansowanych sprzętem medycznym, co czyni go doskonałym wyborem dla osób, które od materaca oczekują czegoś więcej.

 

(tekst i fot.: mat. partnera)