Materace termoelastyczne

Materace miękkie oraz średnio twarde posiadają w swojej budowie piankę termoelastyczną visco memory. Czym jest ta pianka i dlaczego jest przez tak wielu użytkowników chwalona i ceniona?

Przede wszystkim za szereg pozytywnych cech, którymi się charakteryzuje.

Materace termoelastyczne posiadają wysoką elastyczność punktową i zapewniają doskonałe wsparcie całego ciała. Są przewiewne i antyalergiczne oraz zapewniają niesamowitą wygodę i komfort użytkowania.

Pianka visco dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury i nacisku. Początkowo twarda, ogrzana temperaturą naszego ciała mięknie i daje się formować przez zwiększoną plastyczność. W miejscu nacisku ugina się tworząc swoisty odlew naszego ciała. Materace termoelastyczne dopasowują się do kształtu sylwetki. Ciało jest odciążone, rozluźnione i odprężone. Znika napięcie mięśni, sztywność karku i bolesność stawów. Krążenie krwi jest usprawnione, kończyny nie cierpną. Zobacz szeroki wybór materacy termoelastycznych na https://www.kaszmirowysen.pl/Materace-termoelastyczne

Po spokojnie przespanej nocy na materacu termoelastycznym organizm jest zregenerowany. Odpowiednio dopasowany materac powoduje, że znika bolesność mięśni, dotkliwa szczególnie dla osób starszych, których ciało jest znacznie delikatniejsze. Odzyskują one wigor, chęć do większej aktywności ruchowej.

Materace termoelastyczne polecane są osobom obłożnie chorym, takim, które większość życia spędzają w łóżku lub znajdują się w okresie rekonwalescencji czy rehabilitacji. Zapobiegają bolesnym odleżynom zwiększając ciśnienie krwi. Dobra cyrkulacja krwi eliminuje również cierpnięcie i drętwienie kończyn. Odpowiednio dotleniony organizm odzyskuje energię , znika senność w ciągu dnia, zwiększa się koncentracja i uwaga.

Pianka termoelastyczna visco memory ma zdolność kumulowania ciepła. Przypadnie więc do gustu osobom, które często marzną w nocy.

Materace miękkie, w których zastosowana jest podwójna warstwa pianki visco memory dedykowane są osobom lekkim, których waga nie przekracza 60 kg, natomiast materace średnio twarde, gdzie wykorzystywana jest pojedyncza warstwa pianki viscoelastic polecana jest osobom, których waga mieści się w przedziale od 60 do 100 kg.

Materace dostępne na kaszmirowysen.pl dostarczamy naszym klientom prywatną firmą transportową. Dzięki temu mamy pewność, że nie są zginane ani rolowane i nie zostaną w żaden sposób uszkodzone.

(tekst i fot. mat. partnera)