Materace – to w sypialni podstawa!

Znaczenia materaca nie sposób przecenić. Wpływa on na komfort snu, poziom wypoczęcia, zrelaksowane mięśnie i dobry nastrój. Zanim jednak będzie można czerpać tak liczne korzyści, najpierw trzeba wybrać materace dopasowane do potrzeb własnych i swojej rodziny.

Reklamy

 

Materace podwójne to częsty wybór

Na popularność materacy dwuosobowych wpływają względy praktyczne, ale także estetyka. Nawet jeżeli z sypialni na co dzień korzysta jedna osoba, to i tak często wnętrze to wyposaża się w większe materace. O ile oczywiście pozwala na to ilość dostępnej powierzchni. Na dużym łóżku śpi się wygodniej, a jeżeli do domu zawitają goście, daje ono więcej możliwości zorganizowania im wygodnego wypoczynku. Najczęściej spotykaną opcją są materace o szerokości 160 centymetrów. Jednak konsultant firmy Sleeptime.pl zachęca do rozważenia nieco większego modelu. Zwłaszcza jeżeli dysponuje się znacznej wielkości sypialnią, a na co dzień łóżko ma służyć dwóm osobom. Aby zwiększyć komfort ich wypoczynku, można też postawić na materace z różnymi strefami twardości. Dobrze sprawdzą się także modele kieszeniowe, na których ruchy jednej osoby są nieodczuwalne przez partnera.

Reklamy

Łóżko dla jednej osoby

Jak już wspomniano, jedna osoba także może wybrać dla siebie przestronny materac podwójny. Jeżeli jednak w sypialni nie ma zbyt wiele miejsca, wówczas wstawienie tam tak zwanej jedynki pozwoli zaoszczędzić nieco więcej przestrzeni. Kompromisem w tym względzie będzie natomiast mniejsze łóżko podwójne o szerokości 140 centymetrów. Wielkości tej były popularne dawniej wersalki, obecnie można spotkać także nowoczesne materace w takim rozmiarze. Jeżeli będą to produkty wysokiej jakości, wówczas jeżeli zajdzie taka potrzeba spokojnie mogą spać na nich także i dwie osoby. Standardowe łóżko pojedyncze ma natomiast szerokość 90 centymetrów. Spotyka się jednak modele o 10 centymetrów węższe. To ukłon producentów w kierunków klientów mieszkających w niewielkich mieszkaniach, gdzie liczy się racjonalne zagospodarowanie każdego metra kwadratowego. Tak naprawdę na jakość snu bardziej od szerokości łóżka wpływają materace. Nie trzeba mieć wielkiego łoża z baldachimem, aby spać komfortowo. Wystarczy zainwestować w dobry materac.

Jaki materac dla dziecka

Jeżeli planuje się zakup materaca dla malucha, warto przede wszystkim postawić na solidny produkt. Dziecko będzie rosło, a co za tym idzie jego waga także ulegnie zmianie. Trudno zatem dobrać tu odpowiedni stopień twardości materaca. Na pewno nie może być on zbyt twardy, w przypadku małych dzieci lepiej wybrać miękkie materace, które za kilka lat i tak prawdopodobnie trzeba będzie wymienić. Bardzo dobrze sprawdzają się tu modele wykonane z pianki poliuretanowej.  Są wytrzymałe, ale jednocześnie bardzo elastyczne, więc dopasują się do zmian wagi. Poza tym wykazują bardzo dobre właściwości antyalergiczne, więc są idealne dla młodych organizmów. Ciekawym rozwiązaniem pozostają także dwustronne materace Sembella. Z jednej strony mają warstwę określaną jako komfortowa, z drugiej nieco twardszy materiał. Są także odporne na odkształcenia.

 

fot. mat. sponsora