29 września 2023

Matka z synem zatrzymani na kradzieży alkoholu

Wczoraj hrubieszowscy policjanci zatrzymali 50-latkę i jej 20-letniego syna, którzy wspólnie skradli alkohol z jednego z hrubieszowskich marketów na kwotę ponad 500 zł. 20-latek przyznał się do zarzutu kradzieży. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklamy

Wczoraj do Oficera Dyżurnego hrubieszowskich policjantów zadzwonił kierownik jednego z miejscowych marketów informując o kradzieży alkoholu na terenie sklepu.
 
Na miejsce udali się policjanci którzy ustalili, że tego dnia pracownik ochrony zauważył dziwne zachowanie dwójki klientów w sklepie. Jak się okazało, 50-letnia kobieta schowała do torebki dwie butelki alkoholu, natomiast jej 20-letni syn miał schowany alkohol za kurtką.
 
Jak ustalili policjanci młody mężczyzna dwa dni temu dokonał kradzieży kilku butelek whisky z tego samego sklepu. Po powrocie do domu wypił alkohol z kolegami. Po udanej kradzieży namówił matkę do tego, aby poszli wspólnie i znowu wynieśli alkohol, na co kobieta się zgodziła. 
 
Wczoraj 20-latek przyznał się do zarzutu kradzieży. Jego matka usłyszy zarzuty dzisiaj. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
 
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (EK)