MBP: Zaproszenie na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Miejska Biblioteka Publiczna w Hrubieszowie zaprasza na spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską – Adamczyk, które odbędzie się 11 września w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

Początek spotkania o godz. 16:00.

 

Autorka popularnej sagi „Cukiernia pod Amorem” Małgorzata Gutowska-Adamczyk będzie gościem Hrubieszowskiego Domu Kultury.

Spotkanie, organizowane w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbędzie się w środę 11 września o 16.00. 

Małgorzata Gutowska-Adamczyk jest pisarką, historykiem teatru, scenarzystką filmową i dziennikarką. Ukończyła studia na Wydziale Wiedzy o Teatrze w Akademii Teatralnej w Warszawie. W przeszłości była nauczycielką języka polskiego i łaciny, a także współwłaścicielką firmy handlowej. Jako scenarzystka zadebiutowała w telewizyjnym serialu „Tata, a Marcin powiedział…”. 

Oprócz „Cukierni…”, w swoim dorobku autorka ma też powieści: „110 ulic”, „220 linii”, „Niebieskie nitki”, „Wystarczy, że jesteś”, „Serenada, czyli moje życie niecodzienne”, a także „Mariola, moje krople…” oraz „13. Poprzeczna”. Za tę ostatnią pozycję otrzymała nagrodę „Książki Roku 2008”, przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY. 

O swojej twórczości, inspiracjach i pasjach Małgorzata Gutowska-Adamczyk opowie podczas środowego spotkania w Hrubieszowie. 

 

Spotkanie odbędzie się dzięki wsparciu finansowemu Instytutu Książki.


źródło: MBP, ias24.eu