Meble mango – czym są?

Meble mango to jeden z najważniejszych elementów industrialnego stylu aranżacji wnętrz. Trwałe, odporne na uszkodzenia i oryginalnie piękne cieszą się ogromnym zainteresowaniem Polaków. Do jakich wnętrz pasują meble mango? Jak wybrać te najlepsze i gdzie je kupić? Podpowiadamy.

 

Meble mango to potoczna nazwa mebli wykonanych z egzotycznego drewna mango, zwanego także mangusodrzewem, mangowym drzewem lub posmaczem indyjskim. Porasta ono tereny i ze względu na swoje właściwości jest powszechnie wykorzystywane do produkcji paneli podłogowych i mebli.

 

Ważne: czy wiesz, że drewno mango przeznaczone do produkcji mebli ścina się dopiero po ostatnim owocowaniu, a w jego miejscu od razu sadzi się nowe? Dzięki temu proces produkcji jest pełni zrównoważony.

 

Drewno mango – najważniejsze zalety

 

Drewno mango wyróżnia się kilkoma cechami, które definiują jego wyjątkowość. Najważniejsze to:

  • bardzo duża twardość. Egzotyczne drewno mango jest zdecydowanie twardsze niż rodzime, znane w Polsce gatunki. Choć z tego powodu jest trudne w obróbce, jest trwałe, odporne na uszkodzenia i zachowuje swoje właściwości przez długie lata;
  • wyjątkowa estetyka. Jedną z najważniejszych cech mebli z egzotycznego drewna jest szlachetny, bardzo elegancki wygląd. Dzięki niemu komody, stoliki, witryny i szafki mango stają się niekwestionowanymi królami wnętrza i grają w nim pierwsze skrzypce;
  • odporność na wilgoć. Choć drewno mango nie lubi wysokich temperatur (ma skłonności do przesuszania), jest odporne na wilgoć;
  • charakterystyczna szara lub szarozielona barwa i oryginalne osłojenie. Ciekawa barwa mebli z drewna mango oraz piękne złote refleksy nadają im wyjątkowego charakteru i dopełniają szlachetnego, wysmakowanego wizerunku.

 

Do jakich wnętrz pasują meble mango?

 

Meble mango są nieodzownym elementem wnętrz w stylu industrialnym. Biorąc pod uwagę fakt, że ich wybór na rynku jest naprawdę ogromny, z powodzeniem znajdziesz te, które będą wspaniale pasować do klasycznych, nowoczesnych, rustykalnych i skandynawskich aranżacji.

 

Ważne: wybierając meble mango postaw na te wykonane ręcznie. Tworzone w Indiach przez lokalnych rzemieślników niosą w sobie prawdziwego ducha orientu. To właśnie on sprawia, że wnętrze wygląda wyjątkowo i szlachetnie.

 

Gdzie kupić meble mango?

Najlepszym miejscem na zakup mebli mango będzie sprawdzony sklep internetowy, wyspecjalizowany w sprzedaży mebli z egzotycznego drewna. Najlepiej, aby poza sprzedażą przez www oferował także możliwość osobistego obejrzenia asortymentu. Choć piękne na zdjęcia, dodatkowo zyskują przy bezpośrednim kontakcie.

Źródło: https://www.indianmeble.pl/kolekcje/meble-mango-rustic

(tekst i fot. mat. partnera)