Meble technorattanowe czy tańsze imitacje z plastiku?

Współczesne balkony, tarasy i ogrodu stanowią swoiste przedłużenie salonu. Dlatego w każdym z tych miejsc powinien się znaleźć komplet wygodnych mebli wypoczynkowych. Popularne meble z technorattanu mają konkurenta w postaci mebli polipropylenowych. Oba rodzaje powstają jednak z różnych tworzyw, a różnice pomiędzy nimi widać w detalach. Warto zatem wiedzieć, czym wyróżnia się technorattan, a czym polipropylen, tak by wybrać idealne meble dla siebie.

Reklamy

Artykuł sponsorowany


Meble z technorattanu – hit ogrodowy

Meble ogrodowe z technorattanu to prawdziwy hit od wielu sezonów. W designie perfekcyjnie imitują modele z naturalnego rattanu, ale pozbawione są wad tego surowca. Wyróżniają się odpornością na zmienne warunki pogodowe i promieniowanie UV, trudno je uszkodzić, a poza tym są bardzo łatwe w pielęgnacji. Mogą nawet przezimować w ogrodzie, nakryte np. folią – wystarczy tylko pamiętać, by nie gromadził się na nich ciężki śnieg. Często można spotkać inne meble o plecionym designie, które jednak powstają w odmienny sposób – czyli modele z polipropylenu.


Czym się różnią meble polipropylenowe od technorattanowych?

Polipropylen jest uniwersalnym i często spotykanym tworzywem sztucznym. O ile meble z technorattanu są ręcznie plecione, o tyle modele z polipropylenu powstają fabrycznie. Materiał rozgrzewany jest do około 200 stopni, po czym wtłaczany do przygotowanej formy. Po wystygnięciu przyjmuje ciekawą, „plecioną” formę. Choć mocno przypomina technorattan, w detalach dostrzegalne są różnice. Na pewno meble ogrodowe z technorattanu są bardziej przytulne i lepiej sprawdzają się w przypadku miłośników tradycyjnych, plecionych form. Zestawy z polipropylenu zaś polecane są dla osób, które dysponują mniejszym budżetem, a także cenią nowoczesny design. Warte polecenia są na pewno meble ogrodowe Corfu.


Na co zwracać uwagę, wybierając meble ogrodowe?

W opisach mebli z polipropylenu często można znaleźć wzmianki o technorattanie. To zabieg, który pozwala zwiększyć zasięg produktu w wyszukiwarce internetowej. Dlatego aby uniknąć pomyłki, warto uważnie wczytać się w to, z jakiego dokładnie materiału powstały meble. Modele z polipropylenu, podobnie jak technorattanowe, są odporne na różne czynniki zewnętrzne – od niskich temperatur przez wilgoć aż po promieniowanie słoneczne. Tak więc walory użytkowe technorattanu i polipropylenu są dość podobne, jednak różnica w designie niekiedy bywa znaczna. Duża doza uwagi pozwala zatem uniknąć rozczarowania po zakupie!


Popularne zestawy mebli z technorattanu i polipropylenu

Rozważając zakup mebli do ogrodu czy na taras, warto zwrócić uwagę na komplet z technorattanu Calmo. To idealny wybór dla 4 osób. Nowoczesny design idzie w parze z uroczą plecionką, a także kolorem naturalnego rattanu. Takie meble doskonale sprawdzają się zarówno w ogrodzie, jak i salonie. Podobne możliwości gwarantuje komplet mebli modułowych Ligurito albo Nilamito. Poszczególne elementy można dowolnie zestawiać, a dzięki temu maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce. Meble z polipropylenu również wyróżniają się intrygującym designem. Najlepszy przykład stanowi zestaw mebli ogrodowych Corfu Set. Sofa dwuosobowa i 2 fotele mają wygodne podłokietniki, a dodatkowy stolik kawowy przydaje się podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu. Z kolei obiadowy komplet mebli z polipropylenu Corfu Fiesta ze stołem, 2 sofami i 2 fotelami to znakomite rozwiązanie dla 6 osób.

 

fot. mat. sponsora