Membrana dachowa TPO – co warto wiedzieć?

Najlepszy wybór systemu dachowego to taki, którą łączy w sobie zarówno funkcjonalność najwyższego stopnia, jak i stanowi ekologiczną technologię. Taką jest właśnie membrana dachowa TPO Firestone.

Reklamy

 

Czym jest membrana dachowa Ultraply TPO Firestone?

Membrana dachowa Firestone Ultraply TPO – to pokrycie, które odznacza się olbrzymią skutecznością szczelną, bardzo wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne oraz odpornością na działanie promieni UV.

Membrana wykonywana jest z poliolefinu, wysoce termoplastycznego materiału. Jego skład tworzą polipropylen i guma etylenowa. Dodatkowo, membrana jest uzbrojona w siatkę, która znacznie zwiększa wytrzymałość. Kolejne warstwy membrany łączone są przy wykorzystaniu techniki zgrzewalności.

 

Montaż – szybko i łatwo

Dużą zaletą membrany jest wyjątkowo łatwy montaż. Membrany UltraPly TPO Firestone sprzedawane są w rozmiarach do 3,05 m szerokości. Duży rozmiar płatów przekłada się na wykonywanie mniejszej ilości połączeń, co znacznie przyspiesza i ułatwia pracę montażową, a także wpływa na ekonomiczność tego procesu.

Membrana jest lekka, dlatego możną ją wykorzystywać zarówno podczas prac renowacyjnych, odnawiających poszycie, jak i do montowania w postaci nowej instalacji. Poszczególne membrany łączy się poprzez zgrzewanie gorącym powietrzem. Technika ta jest szybka i bardzo dokładna. Zapewnia ona bardzo mocne łączenie i olbrzymią wytrzymałość. Co ważne, membranę Ultraply TPO Firestone można nakładać bez względu na panujące warunki atmosferyczne.

 

Trwałość

Membrana jest przede wszystkim trwała, wytrzymała i odporna na działanie czynników atmosferycznych. Bardzo dobrze znoszą silny wiatr, opady deszczu i śniegu, promieniowanie UV czy niskie temperatury. Dodatkowo, membrana stanowi rodzaj poszycia, który uniemożliwia rozwój grzybów oraz pleśni.

Skład jest wolny od jakichkolwiek szkodliwych czy toksycznych substancji, dzięki czemu membrana tworzy przyjazny klimat zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Dodatkowo, występuje ona jedynie w jasnych barwach, dzięki czemu nie przyczynia się do zbytniego nagrzewania się obiektu.

 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Adach – Dachy Płaskie
ul. Łąkowa 33
05-092 Łomianki k/Warszawy
https://www.systemydachowe.com
tel. 575 066 090
mail.: kontakt@systemydachowe.com

 

(tekst i fot. mat. sponsora)