17 kwietnia 2024

Miasteczko ruchu drogowego przy przy hrubieszowskiej Trójce – ZDJĘCIA

W tym roku, przy Szkole Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie powstał plac manewrowy mini miasteczka ruchu drogowego. Niestety, brakło funduszy na wyposażenie go w znaki drogowe.

Prace rozpoczęto na początku marca tego roku. Inwestycja nabrała realnych kształtów dzięki mieszkańcom Hrubieszowa, którzy w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 zdecydowali o tym, by przy Szkole Podstawowej Nr 3, powstało miejsce, gdzie najmłodsi będą mogli trenować prawidłowe zachowania w ruchu drogowym.

Plac usytuowany został pomiędzy budynkiem szkoły, a ogrodzeniem od ul. Zamojskiej poprzez zagospodarowanie trawnika. Następnym krokiem po zakończeniu prac przy placu, będzie wyposażanie go w niezbędne elementy oznakowania.

Dzięki tej inwestycji hrubieszowskie dzieci będą mogły poprawić swoją motorykę, sprawność fizyczną, a przede wszystkim doskonale przygotować się do egzaminu na kartę rowerową.

Szkolenie rowerzystów jest znakomitą inwestycją dla miasta Hrubieszowa, gdyż najmłodsi, poznając przepisy niezbędne do zdania egzaminu na kartę, wykorzystują później swoją wiedzę nie tylko do bezpiecznego poruszania rowerem, ale też stają się bardziej świadomymi pieszymi, a w życiu dorosłym mają ugruntowane podstawy do zdobycia karty motorowerowej, czy w latach późniejszych prawa jazdy.

tekst: SP nr 3, fot. lubiehrubie.pl