Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Postaw Ekologicznych

W piątek 20 listopada, w Zespole Szkół Miejskich nr 2 Hrubieszowie, odbył się Międzyszkolny Konkurs Wiedzy i Postaw Ekologicznych adresowany do uczniów gimnazjum. Przeprowadzony został on w ramach realizowanego przez szkoły miejskie projektu „Mój świat jest EKO”.

Reklamy

Zespoły Szkół Miejskich reprezentowane były przez czteroosobowe drużyny gimnazjalistów. Konkurs zorientowany był głównie na dobrą zabawę i integrację uczniów z różnych szkół. W konkurencjach rzutu puszką po napojach do kosza, układania wierszyka o ochronie przyrody, rozwiązywania rebusów, rozpoznawania roślin i zwierząt chronionych uczniowie brali udział z dużym zaangażowanie, ale i na luzie. Nie czuli presji rywalizacji tym bardziej, że otrzymali takie same nagrody – plecak i piłkę do siatkówki oraz drukarkę dla szkoły. Nagrody te współfinansowane były ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Urzędu Miasta Hrubieszów. 

Salę, w której przeprowadzony został konkurs, dekorowały między innymi prace uczniów naszej szkoły podstawowej pod wspólnym tytułem’ Dzieła sztuki z odpadów’. Nie sposób wprost opisać różnorodności i pietyzmu wykonania oraz pomysłowości z jaką młodsi uczniowie wykonali te prace.

Reklamy

Wszyscy uczestnicy zachwyceni byli przygotowaną przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkół Miejskich nr 2 inscenizacją zatytułowaną 'Przygody w stumilowym lesie’. W tematykę przestawienia wprowadziły nas uczennice z gimnazjum. Dzieci z klasy VI w strojach zwierząt tłumaczyły, dlaczego należy zadbać o czystość lasu. Najmilszym akcentem był występ naszych najmłodszych milusińskich z klasy II a – w roli Ekoludków. Urocze zielone stworki w takt skocznych dźwięków nauczyły nas, jak należy segregować odpady.

Napoje i słodycze ufundowała pani Halina Sołowiej prowadząca sklepik szkolny. Nagrody wręczył honorowy gość pan Szymon Patkowwski – naczelnik Miejskiego Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu oraz dyrektorzy ZSM nr 2 – Andrzej Jurczyński i Artur Dąbrowski.


żródło i fot. ZSM nr 2