Miejscowości na Półwyspie Helskim, które musisz odwiedzić!

Mierzeja Helska to jeden z chętniej odwiedzanych punktów nad Morzem Bałtyckim. Turystów przyciąga możliwość zobaczenia najbardziej wysuniętej krawędzi Polski. Dodatkowo jest świetnie skomunikowany z Trójmiastem, dzięki czemu nie trzeba szukać miejsca noclegowego, który byłby w samym centrum półwyspu. Niemniej apartamenty w Jastarni cieszą się ogromną popularnością. Swoją budową przypomina kosę, a ciągnie się na terenie o długości trzydziestu pięciu kilometrów.

 

Oprócz życia z turystyki mieszkańcy trudnią się tutaj rybołówstwem. W znacznej części jest pokryty lasami, a dodatkowo można tutaj znaleźć pozostałości umocnień, które służyły od lat dwudziestych ubiegłego wieku. Z racji swojego położenia Mierzej Helska to punkt o znaczeniu strategicznym, o który rozegrała się bitwa podczas kampanii wrześniowej. Klimat tego regionu jest pod wpływem Morza Bałtyckiego, dzięki czemu Hel jest świetnym miejscem wypadowym, nie tylko podczas łagodnej zimy, ale także w lecie.

Miejscowości, które znajdują się na terenie Półwyspu Helskiego.

Głównym punktem jest bez wątpienia Hel. To stare miasto, które należało do Kaszub. Pierwszy raz wspomniane w 1198 roku, a swój rozwój zaczął od dwunastego wieku. Rozwijał się do XVI wieku, kiedy został oddany w ręce Gdańska. Końcowym etapem dla miasta był wielki pożar oraz zalanie przez wody Bałtyku. Obecnie turyści mogą przyjeżdżać do tzw. Nowego Helu. Dla nich przygotowano szereg atrakcji, do których należy możliwość zobaczenia fok oraz historii rybołówstwa. Ponadto znajdują się tutaj umocnienia z okresu II wojny światowej. Dla osób, którzy interesują się  sportem polecaną miejscowością jest Władysławowo.

To tu znajduje się Aleja Gwiazd Sportu, a dodatkowo można spotkać tutaj trenująca kadrę narodową sportowców. Ci, którzy szukają możliwości uprawiania sportów wodnych z pewnością znajdą coś dla siebie w Chałupach. To tu panują idealne warunki do kitesurfingu oraz windsurfingu. Ponadto miejscowość oferuj wypożyczalnię rowerów, dzięki którym można udać się na wycieczkę po okolicy. Jastarnia oraz Jurata to miejscowości o statusie kurortów. Jurata od 1928 roku może poszczycić się mianem głównego ośrodka wakacyjnego. To tu spotykali się najznamienitsi ludzie, którzy posiadali duże pieniądze.

Nie zmieniła jej nawet II wojna światowa i w dalszym ciągu można poczuć klimat okresu międzywojennego. Z Jastarni można dostać się do Gdyni, co pozwala na szersze zwiedzenie tego regionu.

Czy trzeba rezerwować nocleg na Mierzei Helskiej?

Patrząc na to, jak jest skomunikowany z Trójmiastem można stwierdzić, że nie jest konieczna rezerwacji noclegu bezpośrednio na Półwyspie Helskim. Dogodna linia kolejowa oraz możliwość dojazdu rowerem po wybudowanej ścieżce sprzyja odwiedzaniu go typowo na jeden dzień. Niemniej oferuje on wiele obiektów, które są godne uwagi.

Apartamenty w Jastarni to świetnie miejsce na spędzenie nocy, ponieważ jest to jeden z ładniejszych kurortów, który dodatkowo oferuje spędzenie czasu korzystając ze sportów wodnych, czy po prostu wyjściu i zabawie oraz daje możliwość podziwiania zachodów słońca z mola w niedalekiej Juracie.

Apartamenty w Jastarni znajdziesz na stronie https://www.blueapart.pl/apartamenty/jastarnia

 

(tekst i fot. mat. partnera)