Miesiąc Kultury Zdrowotnej w SP nr 2

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

Klub Wiewiórka działający przy SP nr 2 w Hrubieszowie od lat propaguje w szkole i środowisku lokalnym zdrowy styl życia. Również w tym roku aktywnie włączył się do obchodów Miesiąca Kultury Zdrowotnej.

***

„Póki zdrowie mieszka w ciele, póty rozkosz i wesele”

W przeddzień Światowego Dnia Zdrowia członkowie Klubu Wiewiórka uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną panią Wiesławą Chabros, która wygłosiła pogadankę poświęconą tematyce zdrowotnej. Mówiła o tym, jak się odżywiać, wypoczywać, dbać o higienę jamy ustnej i całego ciała. Pokazała dzieciom, jak prawidłowo należy czyścić zęby. Udzieliła słuchaczom wielu cennych rad, których przestrzeganie pomaga cieszyć się dobrym zdrowiem.

30 kwietnia mali aktorzy zaprezentowali społeczności szkolnej montaż słowno – muzyczny pod tytułem „Zdrowie, zdrówko, zdróweczko”, w którym z dużą dozą humoru zachęcali kolegów do dbania o zdrowie swoje i innych. Widzowie mieli okazję do świetnej zabawy oraz zdobycia nagród w zgaduj – zgaduli. Uczniowie uczestniczyli też w innych działaniach nakierowanych na poprawę jakości stylu życia, takich jak konkursy, programy profilaktyczne, wystawy, gazetki ścienne, spacery i wycieczki.

Pamiętajmy, że wczesne wyrobienie zdrowych nawyków będzie skutkować w przyszłości zdrowszym trybem życia i ochroną przed wieloma chorobami.

Opiekun Klubu Wiewiórka
Katarzyna Beń

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow LubieHrubie 2009