Mieszkania na sprzedaż w Lublinie – nowe czy z drugiej ręki?

Lublin jest miastem, które przyciąga wielu nowych mieszkańców, zwłaszcza młode osoby, które chcą w końcu przenieść się na swoje. W mieście do dyspozycji są nie tylko nieruchomości z drugiej ręki, ale również prężnie rozwija się rynek pierwotny – Lublin pod tym względem możesz zaproponować wiele interesujących inwestycji tym, którzy marzą o własnym, nowym mieszkaniu. Na co wobec tego warto się zdecydować?

Reklamy

Materiał reklamowy

 

Nowe – nowoczesne i z gwarancją

Reklamy

Najważniejszą zaletą nowego budownictwa mieszkaniowego jest to, że realizowane jest ono zgodnie z nowoczesnymi technologiami – w związku z tym mieszkania są lepiej izolowane, mają dostęp do potrzebnych mediów, atrakcyjne rozkłady mieszkań, co przekłada się na komfort ich użytkowników. Nie ma w związku z tym potrzeby prowadzenia kosztownych remontów, jak ma to miejsce często w nieruchomościach z drugiej ręki. Warto też pamiętać, że na nowe mieszkania udzielana jest wieloletnia gwarancja.

Jeżeli interesują cię nowe mieszkania na sprzedaż w Lublinie, wybór jest spory. Nowe inwestycje realizowane są między innymi w rejonie Poręby – tutaj znajdują się Osiedle Poręba Park, Osiedle Poręba Roztocze, również na uwagę zasługuje Osiedle Bluszczowa położone blisko centrum Lublina przy ulicy Bluszczowej. Te inwestycje wyróżniają się dogodną, a przy tym cichą i spokojną lokalizacją.

Używane – gdy ważna jest lokalizacja

Gdy z kolei interesują cię używane mieszkania na sprzedaż w Lublinie stoi przed tobą otworem wiele możliwości – do dyspozycji jest szeroka gama lokali z drugiej ręki zlokalizowanych praktycznie w całym mieście, także w jego centrum. Gdy wobec tego ważna jest dla ciebie lokalizacja, w takim przypadku najlepiej zdecydować się na przejrzenie na początku mieszkań z drugiej ręki. Również te, które położone są w centrum czy na osiedlach istniejących już od wielu lat mają łatwiejszy dostęp do komunikacji, przedszkoli, szkół, sklepów czy punktów usługowych.

Niestety, są również i minusy, ponieważ mieszkania kupowane jako używane na ogół wymagają remontu – czasami generalnego remontu, którego koszt może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Warto wobec tego pamiętać o dodatkowych kosztach, gdy będzie się chciało doprowadzić mieszkanie do odpowiedniego stanu zgodnie ze swoimi wymaganiami.

 

fot. mat. sponsora