Mikołaje są wśród Nas! – podziękowania

W dniach 11-12 grudnia 2014 r. trwała zimowa zbiórka żywności i kwesta „Mikołaje są wśród Nas”, w której społeczność hrubieszowska, jak zawsze, okazała swoją hojność.

Reklamy

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie otrzymali od Państwa 978,318 kilogramów produktów żywnościowych dla ubogich dzieci i młodzieży, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu oraz na Ukrainę.

Datki to 1.700,00 złotych, za które zakupiono obuwie,odzież i obiady w stołówkach szkolnych. Część darów została przekazana też na Ukrainę.

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 142 wolontariuszy, którymi byli członkowie stowarzyszenia oraz uczniowie i nauczyciele ze szkół hrubieszowskich.

W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z Zespołów Szkół Miejskich nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Środowiskowy Hufiec Pracy i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie. Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: Kaufland, obydwie Stokrotki, obydwa Groszki, Lewiatan, Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera, Hurtownia Mięs i Wędlin Kazimiera Dubiel, Carrafuor.

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy zadowoleni, że szkoły wychowują ludzi wrażliwych i dostrzegających problemy innych.

Dziękujemy pani Barbarze Brzezickiej, Annie Karkuszewskiej, Marzannie Bednarczuk, Izabeli Czerw, Monice Jabłońskiej, Marii Nosko, Iwonie Karwat za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących.

Słowa uznania kierujemy również do strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, która oddelegowała Jarosława i Grzegorza Wojtiuka, i Marka Szwaczkiewicza oraz udostępniła środek transportu, drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która sponsorowała ulotki i identyfikatory.

 

 

Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”