„Mikołajkowa” zbiórka darów dla potrzebujących

Dzieci i młodzież z Hrubieszowa mogą liczyć na życzliwość i dobre serce mieszkańców miasta. Podczas zakończonej właśnie Zimowej Zbiórki Żywności i Kwesty pod hasłem „Mikołaje są wśród nas” przekazali oni na rzecz potrzebujących 1116 kilogramów żywności i 1770 złotych.

Reklamy

Przez dwa dni dary zbierało ponad 190 wolontariuszy – członków Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” oraz uczniów i nauczycieli hrubieszowskich szkół. W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z placówek nr 1, 2 i 3, uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także przedstawiciele Ochotniczego Hufca Pracy oraz Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły sklepy: „Kaufland”, „Biedronka, „Tesco”, „Stokrotka”, „Groszek”, „Lewiatan”, „Jagiellon”, „Carrefuor” i Zakładów Mięsnych „Łmeat-Łuków”, a także Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera oraz Hurtownia Mięs i Wędlin Kazimiery Dubiel.

Organizatorzy akcji dziękują właścicielom tych placówek, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki oraz władzom miejskim.

Słowa uznania kierują również do koordynatorów zbiórki Barbary Brzezickiej, Anny Karkuszewskiej, Marzanny Bednarczuk, Izabeli Czerw, Moniki Jabłońskiej, Majki Nosko i Iwony Karwat, a także strażaków Jarosława i Grzegorza Wojtiuków z Ochotniczej Straży Pożarnej, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zebrane dary, OSP za pomoc w transporcie oraz drukarni Anny Jaworskiej za przygotowanie ulotek i identyfikatorów.


źródło: ias24.eu