Milion złotych na wyprawki szkolne w powiecie hrubieszowskim

3,1 tys. wniosków o świadczenie „Dobry Start 300+” złożyli dotychczas rodzice i opiekunowie z powiatu hrubieszowskiego. Wnioski te obejmują 4,5 tys. dzieci.

Reklamy

Od tego roku obsługą programu „Dobry Start 300+” zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do tej pory uprawnionym z powiatu hrubieszowskiego ZUS wypłacił świadczenia na łączną kwotę ponad 1 mln złotych.

Świadczenie na wyprawkę szkolną dziecka przysługuje raz do roku, bez względu na dochody rodziny. 300+ można otrzymać na ucznia do ukończenia 20 lat, a jeśli ma on orzeczoną niepełnosprawność – to do ukończenia 24 lat.

Wnioski należy przesyłać przez: bankowość elektroniczną, Platformę Usług Elektronicznych ZUS lub portal Emp@tia. ZUS przyjmuje zgłoszenia do końca listopada. Wniosek warto jednak wysłać jeszcze w sierpniu, bo gwarantuje to wypłatę świadczenia najpóźniej do 30 września. Wypłaty są realizowane na konta bankowe.

Pomoc w złożeniu wniosku można uzyskać w placówkach ZUS, a także podczas dyżurów pracowników Zakładu w lokalnych instytucjach. Ich bieżący harmonogram znajduje się na stronie internetowej ZUS.

Najbliższe dyżury w powiecie hrubieszowskim:

wtorek (17 sierpnia 2021 r.)

  • Dołhobyczów, Urząd Pocztowy, ul. Hallera 10, godz. 9:00-12:00

czwartek (19 sierpnia 2021 r.)

  • Horodło, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Piłsudskiego 51, godz. 9:00-12:00

piątek (20 sierpnia 2021 r.)

  • Trzeszczany, Urząd Pocztowy, Trzeszczany Pierwsze 194, godz. 9:00-12:00

 

(ZUS Lublin)

(fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

Gmina Trzeszczany: Wypadek w Bogucicach – ZDJĘCIA

Gmina Trzeszczany: Wypadek w Bogucicach – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie