Miłość w Burzanach – spotkanie DKK w Bibliotece Pedagogicznej

Na spotkaniu w Bibliotece Pedagogicznej, w dniu 19 marca br., uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Książki, podzielili się wrażeniami po lekturze debiutanckiej powieści Katarzyny Archimowicz „Miłość w Burzanach”. Powieści nasyconej emocjami, namiętnością, miłością i erotycznym napięciem.

Reklamy

 

Gretę i Grzegorza, bohaterów książki, poznajemy w momencie małżeńskiego kryzysu, którzy na pewnym etapie swojego życia „pogubili się” w uczuciach. Na nowo więc muszą poszukać tego, co daje im szczęście. Dla Grety rodzinne Burzany stają sie azylem. Tu mieszka jej ukochany stryj – ksiądz Michał – choleryczny proboszcz, a przy tym czlowiek z sercem na dłoni.

W sielankowych Burzanach i przy wsparciu stryja, bohaterka postanawia odnaleźć ukojenie. Tymczasem w okolicy pojawia się tajemniczy mężczyzna, który burzy spokój okolicznych mieszkańców, a z czasem także i Grety. To spotkanie sprawia, że w niedlugim czasie życie wszystkich bohaterów ulega pozytywnej zmianie.

Z dużym poczuciem humoru i wyrazistością, autorka zarysowała postaci pozostałych mieszkańców nadbużańskiej wsi: małżeństwa Nawrockich, którzy nocami, odwożą się taczką nawzajem do domu; Heleny – zielarki o nadprzyrodzonej intuicji – przez którą nazywano ją nawet wiedźmą; Daniła, wrażliwego, prostolinijnego i obdarzonego niezwykłym talentem młodego mężczyznę, który ukrywa swoją życiową mądrość i talent artystyczny przed światem. To właśnie on najszybciej pokazuje swoją wartość. 

Autorka, operując barwnym językiem, doskonale oddała piękno nadbużańskich ziem. Powieść pozostawiła miłe wrażenie i sprawiła, że z sympatią będziemy wspominać lekturę tej książki.

 

 

BP Hrubieszów