Ministerstwo Sportu podpisało umowę na dofinansowanie krytej pływalni w Hrubieszowie

W środę 26 marca została podpisana przez Ministerstwo Sportu umowa na dofinansowanie krytej pływalni w Hrubieszowie.

Reklamy

 

O dofinansowaniu w wysokości 7 mln.zł na budowę krytej pływalni przy Szkole Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie informowaliśmy w listopadzie ubiegłego roku. Burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska złożyła swój podpis na umowie w styczniu tego roku. Wczoraj umowa została podpisana przez Annę Krupkę – wiceminister Sportu i Turystyki w obecności wicemarszałek Sejmu RP – Beaty Mazurek.

– Zwrócę się oficjalnym pismem do Starosty Powiatu i Rady Powiatu oraz wszystkich Wójtów Gmin powiatu hrubieszowskiego i Rad Gmin o zajęcie stanowiska w sprawie współfinansowania tej inwestycji, zarówno w zakresie budowy, jak i partycypacji w kosztach utrzymania – informuje burmistrz Marta Majewska. – Liczę na współpracę! Nastepnie ogłoszenie przetargu! Jeszcze w tym roku! Miejmy nadzieję, że inwestycja nie napotka na przeszkody. O wszystkim będziemy informować na bieżąco! Przed nami dużo pracy, ponieważ nie jest to jedyna inwestycja, którą będziemy realizować a budżet nie jest z gumy! Wszyscy trzymajmy kciuki za powodzenie tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji! – dodaje.

 

 Reportaż w Panoramie Lubelskiej:

 

(info: UM, BM, wideo: TVP Lublin / Panorama Lubelska / facebook.com, grafika: wizualizacje koncepcji basenu – UM Hrubieszów)

 


 

Zobacz też:

WIADOMOŚCI – Tak zmieni się Hrubieszów – projekty planowane do realizacji 

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Będą pieniądze na pływalnię przy Dwójce 

WIADOMOŚCI – Tak zmieni się Hrubieszów – projekty planowane do realizacji 

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Kryta pływalnia – kolejne podejście 

WIADOMOŚCI – Hrubieszów: Będzie wniosek o dotację na pływalnię