Mirosław Dąbrowski odznaczony

Minister Sportu i Turytyki RP w dowód uznania w przygotowaniach Reprezentacji Polski Juniorek do Mistrzostw Świata w Unihokeja przyznał Brązową Odznakę Za Zasługi dla Sportu Polskiego trenerowi tej reprezentacji Polski Mirosławowi Dąbrowskiemu.

Reklamy

Odznaka została wręczona przez Burmistrza Miasta Hrubieszów p. Zbigniewa Doleckiego podczas sesji Rady Miejskiej. Oczywiście była burza oklasków, wiele gratulacji oraz życzenia dalszych udanych dokonań sportowych. Warto przypomnieć, że reprezentacja Polski podczas Mistrzostw Świata wywalczyła najlepsze miejsce w historii swoich startów – czwarte.

Mirosław Dąbrowski razem z bratem Krzysztofem od 10 lat prowadzą zajęcia w sekcji Unihokeja w UKS „Grześ” Hrubieszów, m.in. zdobywając brązowy medal w Mistrzostwach Polski Juniorów, a Monika Machometa była kilkakrotną reprezentantką Polski, wielokrotnie piłkę lokując przeciwniczkom w siatce, ostatnio w Stanach Zjednoczonych prezentuje swój wysoki poziom ich podopieczny Krzysztof Kusiak.

M. Dąbrowski słynie z wielu niekonwencjonalnych pomysłów w zdobywaniu pieniędzy na utrzymanie sekcji i udział w zawodach. Pomimo, że ojciec Witold był zagorzałym kibicem piłki nożnej, On wybrał lekką atletykę, w której reprezentował drugoligową Unię Hrubieszów, oraz udanie startował w zawodach ogólnopolskich.

Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu konkursów oraz teleturniejów umysłowo – sportowych, także imprez rekreacyjno – sportowych. Stara się zapoznać mieszkańców Hrubieszowa z mniej popularnymi w naszym mieście dyscyplinami sportowymi. Wymyślił i opracował, cieszące się dużym powodzeniem dwutomowe „Ilustrowane dzieje Hrubieszowa” oraz „skomiksował” słynną Trylogię Noblisty H. Sienkiewicza. Jest sędzią sportowym szczególnie podczas zawodów lekkoatletycznych i w siatkówkę.

Rekordy życiowe, które ustanowił w latach 1981 – 1983, niektóre na żużlu: 60 m – 7,0; 100 m – 11,2; 200 m – 23,19; 300 m – 36,4; 400 m – 50,4 (był to rekord województwa zamojskiego); 500 m – 1:08,6; 600 m – 1:29,4.; 110 m p.pł. – 17,0; 200 m p.pł. – 25,7; 400 m p.pł. – 57,18; skok w dal – 6.50 m.; dziesięciobój – 4.618 pkt., aktualny rekordzista powiatu hrubieszowskiego od 26 lat w sztafecie 4 x 100 m. – 44,0 przy pomiarze ręcznym, z kolegami: Jakubiak Janusz, Szwanc Robert, Lubawski Radosław.

Po uzyskaniu kilku z w/w dobrych wyników, trener kadry Polski od 400 m, kiedy zobaczył, jakie Dąbrowski posiada warunki fizyczne zaproponował mu przejście do Floty Gdynia, gdzie również był trenerem, niestety M. Dąbrowski nie skorzystał z tej oferty, kto wie czy nie wpisałby się w wielki szereg najlepszych czterystumetrowców Polski.

No cóż gratulujemy odznaczenia, a w związku z tym, że odznaka jest brązowa, życzymy zasłużenia na srebrną, a w końcu na złotą.

Opracował – mak