Mistrzowska nagroda

Zwycięzcy Turnieju o Puchar Tymbarku zobaczą w akcji gwiazdy AC Milanu na legendarnym stadionie San Siro! We wcześniejszych szczeblach eliminacji turnieju udział wzięły również drużyny z powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

Drużyna dziewcząt z Wielkopolski oraz chłopców z woj. pomorskiego zwyciężyły w Wielkim Finale Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, zdobywając cenne piłkarskie trofeum oraz tytuł Mistrzów Polski w kategorii U-10. W nagrodę za zwycięstwo w rozgrywkach, w których w całej Polsce wzięło udział ponad 40 tysięcy zawodników, wyjadą do Mediolanu na legendarny stadion San Siro, aby obejrzeć spotkanie AC Milan – Fiorentina oraz rozegrać mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami.

Dzięki Turniejowi „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w dniach 19 – 22 listopada, kolejna grupa młodych zawodników spełni swoje piłkarskie marzenia. Podczas meczu AC Milanu z Fiorentiną na legendarnym stadionie San Siro, zdobywcy Pucharu Tymbarku będą mogli zobaczyć w akcji m.in. słynnego Ronaldinho oraz bramkarza reprezentacji Polski Artura Boruca. Mistrzowie Polski zwiedzą także muzeum prezentujące historię gospodarzy stadionu – AC Milanu i Interu Mediolan oraz rozegrają mecze ze swoimi włoskimi rówieśnikami. Podczas spaceru po stolicy Lombardii będą mogli podziwiać najpiękniejsze zabytki Mediolanu. Dla zwycięzców Turnieju o Puchar Tymbarku będzie to weekend niezapomnianych wrażeń i gorących piłkarskich emocji.

Dziewczynki już nie mogą się doczekać upragnionego wyjazdu. Wszystkie bardzo się cieszą, że zobaczą piękny kraj, jakim są Włochy. Chcą zwiedzić Mediolan, zobaczyć San Siro i przede wszystkim świetnie się bawić – powiedział Ireneusz Janicki, trener Wielkopolanek.

Podobne nastroje panują w drużynie chłopców z woj. pomorskiego, o czym zapewnia trener Ryszard Hendryk: Nasi chłopcy bardzo przeżywają wyjazd. Dla wielu z nich to spełnienie życiowych marzeń. Już nie mogą się doczekać widoku Mediolanu, legendarnego San Siro, i oczywiście Artura Boruca w akcji! Aby umilić sobie czekanie, już poznają historię miasta i stadionu.

Organizatorzy Turnieju cieszą się, że kolejny już raz mogą spełniać piłkarskie marzenia młodych zawodników. Przypomnijmy, że dotychczasowi triumfatorzy Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” odwiedzili Camp Nou w Barcelonie, Wembley w Londynie i Santiago Bernabeu w Madrycie.

Wierzę, że dzięki wizycie na San Siro oraz możliwości podziwiania w akcji wielkich futbolowych gwiazd włoskiej Serie A, jeszcze bardziej rozbudzimy w zdobywcach Pucharu Tymbarku miłość do piłki oraz chęć do rozwijania swojego wielkiego talentu – powiedział Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, sponsora tytularnego Turnieju. – To wszystko poparte wytrwałą pracą na treningach i silnym charakterem, z pewnością pozwoli im kontynuować wspaniałą, piłkarską przygodę, a nam cieszyć się ich fantastyczną grą.

Wtóruje mu Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju z ramienia PZPN: Marzę o tym, aby za kilka lat, każdy z nas mógł podziwiać zwycięzców tegorocznej edycji Turnieju grających na najsławniejszych stadionach świata, właśnie takich jak San Siro. Nasi młodzi Mistrzowie Polski mają ku temu odpowiednie umiejętności i wielkie serce do gry.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.

Patronat honorowy nad Turniejem objęli: UEFA Grassroots, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Patronat medialny nad Turniejem objęli: Dziennik Polska, Piłka Nożna, Piłka Nożna Plus, Przegląd Sportowy, Bravo Sport, Polska Dziennik Łódzki, Polska Dziennik Bałtycki, Polska Gazeta Krakowska, Polska Gazeta Wrocławska, Polska Dziennik Zachodni, Polska Głos Wielkopolski, Polska Kurier Lubelski, PORTAL INTERIA PL, Portal Interklasa.pl, www.wiadomosci24.pl, www.naszemiasto.pl, www.pilkanozna.pl, www.wychowaniefizyczne.pl.

Partnerem Turnieju jest firma Nike, Tetra Pak, Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:
www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl

Dodatkowych informacji udzielają:

Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41

Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55