Mity i fakty dotyczące naszych oczu

Mnóstwo osób powtarza te teorie, sprawdź jaka jest prawda! Specjaliści w salonach optycznych wielokrotnie spotykają się z opiniami pacjentów, które często są nieprawdziwe. Nie zdając sobie z tego sprawy powtarzamy zasłyszane opinie, nie do końca będąc przekonanym jak jest naprawdę.

Reklamy

Artykuł sponsorowany

 

FAKT CZY MIT? Astygmatyzm to choroba oczu.

MIT: Nie jest to choroba, lecz wada optyczna oka, podobnie jak krótkowzroczność czy nadwzroczność. Prowadzi ona do powstania dwóch ognisk w układzie optycznym oka. Wadę tę koryguje się soczewkami okularowymi (lub kontaktowymi) torycznymi (cylindrycznymi), dzięki którym osoba widzi wyraźnie i komfortowo. Astygmatyzm jest wykrywany podczas standardowego badania przeprowadzonego przez okulistę bądź optometrystę.


FAKT CZY MIT? Soczewki okularowe szklane (mineralne) są lepsze od plastikowych (organicznych), bo się mniej rysują.

MIT: Jeszcze do niedawna była to prawda. Obecnie na powierzchnie organicznych soczewek okularowych nakładane są powłoki wykańczające, które są tak samo odporne na zarysowania i śliskie jak powierzchnia szkła. Dodatkowo, soczewki organiczne są lżejsze i bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne (pęknięcie, wykruszenie) niż mineralne. Tym samym są bezpieczniejsze w razie wypadku i stłuczenia się soczewek.


FAKT CZY MIT? Wzrok mogę zbadać TYLKO u okulisty.

MIT: Wadę wzroku można zbadać zarówno w gabinecie okulistycznym u okulisty jak i gabinecie optometrycznym u optometrysty. Jest to dyplomowany specjalista zajmujący się tzw. refrakcją czyli doborem korekcji okularowej. Badanie u optometrysty jest pełnym badaniem wady wzroku, w które najczęściej wchodzi szereg testów przeprowadzonych w celu doboru jak najbardziej odpowiedniej korekcji okularowej. Warto jednak pamiętać, że z jakimkolwiek schorzeniem związanym z układem widzenia (choroby oczu, zaćma, jaskra, problemy z nadciśnieniem, cukrzycą wpływające na widzenie; zaczerwienione oczy; ciała obce w oku etc.) oraz w przypadku dzieci do 18 roku życia należy się zgłaszać na badanie bezpośrednio do okulisty.


Zapraszamy serdecznie po fachowe i sprawdzone porady do salonów optycznych Okularium w naszym mieście, tam wysoko wykwalifikowana kadra bezpłatnie zbada Twój wzrok, następnie, jeżeli będzie to konieczne dobierze odpowiednie okulary. W sierpniu firma organizuje świetną promocję na okulary słoneczne – kup 2 pary, a zapłać tylko za 1!

W imieniu właścicieli salonów Okularium zapraszamy:

Salon Optyczny Okularium
ul. Narutowicza 31
22-500 Hrubieszów
tel. 84 618 31 92

 

fot. materiał sponsora