Młoda krew ratuje życie

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie okazał się najlepszy. Uczniowie oddali łącznie 59 850 ml krwi. Wyniki te dały Zespołowi Szkół nr 1 – I miejsce w powiecie i zgłoszenie do etapu okręgowego.

Reklamy

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie (ul. Zamojska 18)w roku szkolnym 2007/2008 przystąpili do kolejnej V Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”. Jednym z celów tego konkursu jest popularyzacja idei honorowego oddawania krwi przez młodzież. o

Na podzielenie się „cząstką siebie” zdecydowało się aż 59 pełnoletnich uczniów szkoły. Wielu z nich to nowi krwiodawcy, którzy po raz pierwszy w życiu oddawali krew potrzebną do ratowania ludzkiego życia. Ten wspaniały gest uczniów świadczy o wrażliwości młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. To też dowód na to, że praca szkolnego środowiska czerwonokrzyskiego wydała znakomite owoce.

7 maja br., w Zarządzie Okręgowym PCK w Lublinie odbyło się podsumowanie V Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie, organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”. Do etapu okręgowego w Lublinie zgłoszono udział 20 szkół ponadgimnazjalnych, w tym 2 z powiatu hrubieszowskiego.

Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie okazał się najlepszy. Zdobyliśmy I miejsce w województwie.

Zarząd Okręgowy PCK w Lublinie zgłosił szkołę do etapu centralnego. Czekamy na wynik ogólnopolski.

Opiekun szkolnego koła PCK i honorowych dawców krwi oraz powiatowy koordynator ds. Szkół Promujących Zdrowie dziękuje serdecznie młodzieży za tak cenny dar, jakim jest krew, dyrekcji i nauczycielom za pomoc w realizacji naszych zadań. Bez Was nie byłoby tak wspaniałego wyniku. To jest nasz wspólny sukces!

Opr.:Joanna Wieczorek-Smerdel/D. B.

zobacz zdjęcia >>