Młoda krew ratuje życie

HrubieszówLublin

Reklamy

Uczniowie Technikum przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie po raz kolejny okazali się najlepsi. Zdobyli I miejsce w województwie i to w dwóch kategoriach.

W miniony piątek – 5 czerwca w Zarządzie Okręgowym PCK w Lublinie odbyło się podsumowanie VI Edycji Ogólnopolskiego Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych oraz Uczelni Wyższych w Honorowym Krwiodawstwie, organizowanego przez Polski Czerwony Krzyż pod hasłem „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Jednym z celów tego konkursu jest popularyzacja idei honorowego oddawania krwi przez młodzież oraz promocja honorowego krwiodawstwa w społecznościach lokalnych. Do etapu okręgowego w Lublinie zostało zgłoszonych 7 uczelni (828 studentów, pozyskano 374 l krwi) oraz 41 szkół ponadgimnazjalnych (2932 uczniów, pozyskano 1610 l krwi).

Konkurs odbył się w III kategoriach:

Największa ilość uczniów oddających krew w szkole.
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Chełmie.

Ilość krwi oddanej w przeliczeniu na 1 ucznia.
I miejsce Technikum przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie.

Największa ilość pozyskanej krwi.
Ex aequo I miejsce Zespół Szkół nr 1 w Hrubieszowie i II LO we Włodawie.

Zespół Szkół nr 1 został uhonorowany dyplomem i pucharem.

Zarząd Okręgowy PCK w Lublinie zgłosił naszą szkołę do etapu centralnego. Czekamy na wynik ogólnopolski.

Jako opiekun szkolnego koła PCK i honorowych dawców krwi oraz powiatowy koordynator ds. Szkół Promujących Zdrowie bardzo dziękuję młodzieży za tak cenny dar jakim jest krew, a dyrekcji i nauczycielom za pomoc w realizacji naszych zadań. Bez Was nie byłoby tak wspaniałego wyniku. To jest nasz wspólny sukces.

Opr.: Joanna Wieczorek-Smerdel / D. B.

zobacz zdjęcia »

Hrubieszow LubieHrubie 2009