23 września 2023

Młodzi hrubieszowscy strażacy rozpoczęli szkolenie – ZDJĘCIA

Dwóch młodych funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej PSP w Hrubieszowie rozpoczęło szkolenie podstawowe w zawodzie strażak.

Reklamy

1 marca, w Ośrodku Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, odbyło się uroczyste rozpoczęcie szkolenia podstawowego w zawodzie strażak, realizowanego pod nadzorem Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

Na szkolenie skierowanych zostało 30 strażaków Państwowej Straży Pożarnej odbywających służbę przygotowawczą w jednostkach organizacyjnych PSP województwa lubelskiego i podlaskiego, w tym dwóch z Komendy Powiatowej w Hrubieszowie.

Reklamy

Trwać ono będzie 70 dni, w czasie których słuchacze zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne do wykonywania zadań ratowniczych oraz przygotowani zostaną do funkcjonowania w strukturach Państwowej Straży Pożarnej.

Szkolenie zakończy egzamin, po którym młodzi strażacy nabędą uprawnienia do pełnienia służby w jednostkach ratowniczo-gaśniczych.

Reklamy

W uroczystym rozpoczęciu szkolenia udział wzięli: Lubelski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie – nadbryg. Grzegorz Alinowski, który przywitał słuchaczy, Zastępca Komendanta Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie – mł. bryg. Marcin Szewerniak oraz Przewodniczący Międzyregionalnej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” woj. Lubelskiego – st. kpt Maciej Piszczek.

ZDJĘCIA »

(źródło: OSZ KW PSP w Lublinie, zdjęcia: st. asp. Tomasz Stachyra)


Zobacz też:

Podwyższone stany wód w powiecie hrubieszowskim – ZDJECIA

Podwyższone stany wód w powiecie hrubieszowskim – ZDJECIA


a może będzie w niebie

sklepik z darmowym chlebem

może ktoś bez potrzeby

przytuli się do ciebie

może sobie pod drzewem

będzie można poleżeć

i może można w niebie

wreszcie polubić siebie