5 marca 2024

Młodzi informatycy i nauczyciele z hrubieszowskiego Zespołu Szkół Nr 1 realizowali staż zawodowy w Grecji! [ZDJĘCIA]

Program Erasmus+ umożliwia młodym ludziom, pochodzącym z miasteczek i wsi oddalonych od dużych ośrodków kultury, nauki i przemysłu, rozwój i zdobycie zawodowego doświadczenia, zwiększa ich kompetencje i umiejętności zawodowe, a przy tym doskonali umiejętności językowe uczniów, a także kadry, w zakresie posługiwania się językiem angielskim ogólnym i zawodowym.

Reklamy

Zetknięcie z inną kulturą, współpraca z przedstawicielami różnych krajów pozwalają młodym ludziom uwierzyć w siebie i swoje możliwości, a przy tym poznać uroki słonecznej i gościnnej Grecji. 

Tak też było i tym razem, kiedy to grupa 20 uczniów kształcących się w zawodzie technik informatyk oraz 3 nauczycieli branżowych i 2 nauczycieli – opiekunów udała się do Hellady, gdzie realizowała swój staż zawodowy. 

Reklamy

Uczestnicy wyjazdu, pracując w międzynarodowym środowisku, w trakcie stażu i szkoleń posługiwali się językiem angielskim ogólnym i branżowym z elementami języka greckiego, podwyższając swoje kompetencje zawodowe, językowe oraz interpersonalne. Oprócz wielu zajęć, które doskonaliły wiedzę i umiejętności związane z branżą informatyczną, uczniowie i nauczyciele korzystali także z uroków tego wspaniałego miejsca. Brali udział w wycieczkach i rozwijali wiedzę na temat kultury Grecji. Odwiedzili między innymi: Stary Panteleimon, Leptokarię, Litochoro oraz Wąwóz Enipeas, niezwykłe Meteory wraz z klasztorami, a statkiem popłynęli na wyspę Skiatos. 

Atrakcje te na zawsze zapiszą się w pamięci uczestników. 

Wyjazd grupy możliwy był dzięki wsparciu udzielonemu przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie. Projekt nr 2023-1-PL01-KA121-VET-000140097 realizowany jest przez Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie w ramach akredytowanego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenia.

Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Hrubieszowie i Dyrekcji Szkoły za możliwość uczestniczenia w dwutygodniowym stażu połączonym z wypoczynkiem w niezwykłym miejscu, jakim jest Grecja.

Zobacz też:

Uczniowie i nauczyciel z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 1 realizowali staż zawodowy i szkolenia branżowe w Grecji! [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →Artykuł sponsorowany – tekst i fot. mat. partnera