Młodzież z Hrubieszowa pracuje i wypoczywa w Grecji [ZDJĘCIA]

Kolejna grupa uczniów z Technikum i Branżowej Szkoły II stopnia Zespołu Szkół nr 1 w Hrubieszowie wraz z opiekunami udała się do Grecji, gdzie odbywa staż zawodowy.

Reklamy

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, rozpoczęli praktyki w hotelowej kuchni. 14 uczniów i 1 z nauczycieli praktycznej nauki zawodu, w ramach swojej pracy, przygotowuje posiłki i poznaje lokalne smaki.

– Znajdujemy też czas na wypoczynek i wycieczki – relacjonują uczestnicy wyjazdu. – Odwiedziliśmy już Stary Panteleimon, czyli niewielką wieś górską położoną na wysokości 500 mnp na wschodnim zboczu masywu Olimp, urokliwe miasteczko Paralia oraz Leptokarię. Przed nami jeszcze wiele atrakcji, a pogoda dopisuje i sprzyja kąpielom w Morzu Egejskim. Poznajemy kulturę Grecji i niełatwy język. Grecy zaskakują nas uprzejmością, życzliwością, pogodnym usposobieniem i gościnnością. Hołdują powiedzeniu „Siga-siga”, co znaczy tyle co powoli, spokojnie, bez pośpiechu. Właśnie tak żyją Grecy – popijają kawę w przerwie od pracy, rozmawiają, delektując się chwilą.

Reklamy

­

Wyjazd grupy odbywa się w ramach programu Erasmus+. Był możliwy był dzięki akceptacji Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie – informuje ZS nr 1.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. ZS nr 1


Zobacz też:

Hrubieszów: Porozumienie pułku i szkoły [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Porozumienie pułku i szkoły [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →