Młodzież z Izraela gościła w Hrubieszowie

9 sierpnia 2011 r. na zaproszenie Zespołu Szkół Nr 2, młodzież z Izraela odwiedziła Hrubieszów. Część oficjalna spotkania odbyła się w Hrubieszowskim Domu Kultury. Tradycyjnie rozegrano mecz piłki koszykowej między Staszicem a gośćmi.

W sali widowiskowej HDK, oprócz oficjalnej części, miał miejsce program artystyczny. Po ceremoni na boisku Staszica tradycyjnie został rozegrany mecz piłki koszykowej, w którym drużyna gospodarzy uległa gościom 46:53.

Koszykarski mecz towarzyski  Polska – Izrael

Zespół Szkół Nr 2 w Hrubieszowie gościł młodzież z zaprzyjaźnionej szkoły z Izraela. Od kilku lat tradycją tych spotkań jest mecz koszykówki chłopców. Mecz był bardzo zacięty i wyrównany, ale prowadzony w przyjacielskiej atmosferze. Po dwóch kwartach wynik remisowy. W trzeciej kwarcie zawodnicy z liceum doprowadzili do pięciopunktowej przewagi, jednak końcówka kwarty należała do gości. W czwartej kwarcie nie oddali już prowadzenia i mecz zakończył się wynikiem 53 do 46 dla Izraela.