Młodzież z Kościuszki na Mazurach

W dniach 9 – 10 czerwca młodzież z hrubieszowskiego Zespołu Szkół nr 3 (Kościuszko) wybrała się na wycieczkę na Mazury.

Reklamy


W dniach 9 – 10 czerwca 2016 odbyła się wycieczka klas IA oraz IC pod opieką sorki Agnieszki Marciniuk oraz sora Kamila Rząda i sora Roberta Derlaka na Mazury. 

Zwiedzaliśmy Olsztyn, następnie udaliśmy się do obserwatorium astronomicznego gdzie z pomocą naukowców można przyjrzeć się przez teleskop plamom na słońcu, a w bezchmurne wieczory poszukać na niebie nowej gwiazdy.

Reklamy

Kolejnym etapem naszej wycieczki było olsztyńskie Planetarium. Obejrzeliśmy ciekawy seans filmowy „Dobór naturalny” opowieść poświęconą teorii ewolucji organizmów żywych, przedstawiającą odkrycia Karola Darwina i ich dzisiejszą interpretację. 

Kolejnego dnia udaliśmy się do Mikołajek, miasteczka położonego w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Mieliśmy okazje poznać ten popularny kurort wypoczynkowy oraz odbyć rejs statkiem wycieczkowym po Jeziorze Śniardwy.

Następnie udaliśmy się do Kadzidłowa aby zobaczyć na terenie Puszczy Piskiej Park Dzikich Zwierząt i podziwiać różne gatunki w tym rzadkie, ginące takie jak ryś, wilk, puchacz, cietrzew, głuszec czy jarząbek. 

Pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do Hrubieszowa.


Zdjęcia:

http://www.zsnr3.pl/photogallery.php?album_id=490


ZS nr 3