Młodzież zaprasza do świętowania!

Wspólny przemarsz ulicami miasta z symbolami narodowymi oraz pokazy, koncerty i wesołe miasteczko dla najmłodszych – do radosnego obchodzenia Święta Flagi oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja zachęca Młodzieżowa Rada Miasta w Hrubieszowie.

Reklamy

„Biało-Czerwony Hrubieszów”, bo tak nazywa się nietypowy pochód, rozpocznie się w środę 2 maja o 16.30 na placu przy Hrubieszowskim Domu Kultury. Uczestnicy marszu przejdą ulicami: 3 Maja, Staszica, Piłsudskiego i Ludną, by Prostą wrócić pod HDK, gdzie wspólnie odśpiewają hymn. 

Organizatorzy pochodu zachęcają do udziału w nim wszystkich mieszkańcy miasta, od przedszkolaków po dorosłych i apelują, by każdy zabrał ze sobą flagę albo ubrał się w barwy narodowe. – W ten sposób możemy zamanifestować przywiązanie do tradycji i jednego z najważniejszych symboli narodowych – przekonują młodzi radni. 

Następnego dnia, czyli w czwartek 3 maja, Młodzieżowa Rada Miasta zaprasza na festyn pod hasłem „Dzień Integracji Młodzieży”. Po południu na placu przed HDK i w Miejskim Parku im. „Solidarności” odbędzie się sześciogodzinny festyn z okazji Dnia Integracji Młodzieży Hrubieszowskiej. Od 14.00 będą się odbywać pokazy sprzętu straży pożarnej i straży granicznej, a także koncerty wokalne, występy taneczne oraz konkursy. Będzie też wspólnie pieczenie kiełbasek, dla łasuchów darmowa grochówka. Najmłodsi będą mogli poszaleć na dmuchanych zjeżdżalniach i trampolinach.

Tradycyjne, oficjalne obchody 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, odbędą się przed południem. Rozpocznie je o 10.00 msza święta w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Św. Mikołaja. Po eucharystii okolicznościowe przemówienie wygłosi burmistrz Hrubieszowa Tadeusz Garaj, a żołnierze z 2 Pułku Rozpoznawczego oddadzą salwę honorową. Na zakończenie delegacje szkół, instytucji publicznych i organizacji kombatanckich złożą wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Legionistów.


Źródło: ias24.eu