Młodzież ze Staszica na warsztatach językowych w Londynie

W dniach 30.05 – 05.06.2008 młodzież z gimnazjum i liceum Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie wzięła udział w warsztatach językowych w Londynie, zorganizowanych przez naszą szkołę przy współpracy z Biurem Turystyki Młodzieżowej Atas.

Reklamy

Intensywny i bardzo ciekawy program zwiedzenia współgrał z możliwością szlifowania języka. Uczestnicy byli zakwaterowani u rodzin brytyjskich, dzięki czemu mieli żywy i bezpośredni kontakt z językiem angielskim. Była to doskonała okazja do wypróbowania umiejętności językowych oraz mobilizacja do dalszej nauki.

W warsztatach wzięło udział 37 uczniów oraz 4 opiekunów: p. Sylwia Pabisiak – Zaprzała – organizator wycieczki, p. Alicja Borkowska, p. Anna Jaśków oraz p. Anna Czerw.

Program pobytu obejmował zwiedzanie najciekawszych miejsc oraz zabytków Londynu. Były to najsłynniejsze dzielnice: City of London, Soho, Chinatown, Piccadilly Circus i Covent Garden, wspaniałe muzea: Natural History Museum, Science Museum – jedno z największych muzeów nauki i techniki na świecie, oraz słynne Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud i niesamowita National Gallery, a także najbardziej znana w Londynie katedra: St. Paul’s Cathedral (Katedra Świętego Pawła). Zobaczyliśmy również: Tower of London wraz z najsłynniejszym londyńskim mostem Tower Bridge, Opactwo Westminster Abby, parlament ze słynną wieżą BIG BEN, pałac Buckingham, Trafalgar Square, niezapomnianą panoramę miasta z London Eye oraz Greenwich, gdzie znajduje się Południk 0, a do którego popłynęliśmy statkiem przez Tamizę.

Do niezapomnianych atrakcji wyjazdu należą również: wizyta w londyńskim teatrze Dominium, gdzie oglądnęliśmy wspaniały musical We’ll rock you, przygotowany w oparciu o muzykę zespołu The Queen, a także wizyta w najsłynniejszym mieście uniwersyteckim – Oxfordzie.

Można wymieniać wiele aspektów potwierdzających niesamowitą atmosferę i oryginalny charakter tego miasta, lecz wiemy jedno: pobyt w Londynie pokazał nam, że podróże wiele uczą i warto poznawać języki obce, zwłaszcza angielski! Fakt, że mogliśmy znaleźć się w Londynie, mieszkać u tamtejszych rodzin (co było dla nas nie lada wyzwaniem, gdyż musieliśmy wykorzystać wszystkie nasze umiejętności językowe, by nawiązać z nimi kontakt; poznawać domowe zwyczaje) to niezwykłe doświadczenie, które na pewno dodało nam pewności siebie i obycia w świecie, odwagi i otwartości na nowe wyzwania oraz sprawiło satysfakcję. Warsztaty językowe zachęciły nas do pogłębiania wiedzy na temat Anglii, jej kultury i tradycji oraz do nauki tego, jakże wspaniałego, języka!

Uczennice klasy językowej 2F:
Karolina Rusin i Aleksandra Dąbska

zobacz zdjęcia >>