Młodzieżowa premiera w HDK

Hrubieszów

Reklamy

Młodym aktorom w Hrubieszowie nie brakuje talentu i zaangażowania. Na co dzień występują w teatrach szkolnych albo grupach, działających przy miejscowym domu kultury. W najbliższą niedzielę 27 marca dzieci i młodzież, od przedszkolaków po licealistów, zapraszają na pierwszy wspólny występ.

Scenariusz do spektaklu pod tytułem „Klucz do miłości” napisała młoda autorka Diana Głowacz. O jej dziele wiadomo tylko tyle, że to spektakl teatralno-muzyczny. „Nikt jednak do niedzieli nie chce zdradzić szczegółów. Nawet na próby są wpuszczane jedynie zaufane osoby. Wszystko wyjaśni się dopiero podczas premiery” – mówi dyrektor Hrubieszowskiego Domu Kultury Emilia Feliksiak.

W przedstawieniu wystąpią: Majka Zglinicka, Kamil Brzozowski, Mateusz Domina, Kuba Mielniczuk i Paweł Cygan, a także dziecięca grupa baletowa i grupa tańca współczesnego oraz wokaliści i „przyjaciele”. Autorką choreografii jest Renata Łagocka, za muzykę odpowiada Krzysztof Gumiela, za efekty świetlne – Krzysztof Zawisza, a reżyserem spektaklu jest Jolanta Głowacz.

Na „duchową ucztę” – jak jest reklamowana ta premiera – zapraszamy do Hrubieszowskiego Domu Kultury o 16.00. Wstęp wolny.

***

Źródło:
www.ias24.eu