Młodzieżowa Rada Miasta gościła posła Poznańskiego

Młodzieżowa Rada Miasta w Hrubieszowie, podczas obrad we wtorek 20 marca gościła posła Marka Poznańskiego. Młodzi radni po raz pierwsi zaprosili parlamentarzystę na swoje posiedzenie.

Reklamy

Poseł Poznański nie tylko opowiadał o tym, jak wygląda praca w Sejmie, ale też zaprosił młodych samorządowców na Wiejską. Zadeklarował, że postara się zorganizować wycieczkę po parlamencie przy okazji obrad Sejmu Młodzieży, które odbywają się co roku 1 czerwca. Marek Poznański informował też o badaniach, ciągle nieodkrytych, hrubieszowskich podziemi, które zainicjował razem z kilkunastoma innymi pasjonatami ze Stowarzyszenia „Podziemny Hrubieszów”. Autorzy pomysłu chcą dokładnie przebadać centrum starego Hrubieszowa, przynajmniej część korytarzy zrewitalizować, a potem udostępnić turystom. 

Podczas wtorkowej sesji młodzi radni przyjęli jednogłośnie regulamin plebiscytu na „Hrubieszowianina Roku”, który ma być ogłoszony za kilka dni. Kandydatów będą zgłaszać m.in. szkoły, instytucje publiczne i osoby fizyczne. Zgłoszone kandydatury będzie oceniać kapituła, w której skład weszli wszyscy członkowie Młodzieżowej Rady Miasta. 

Tematem wtorkowych obrad był też pomysł zorganizowania Dnia Integracji Młodzieży, czyli jednodniowej imprezy, podczas której wszystkie placówki oświatowe mogłyby zaprezentować to co u nich najlepsze. – Mogłyby to być m.in. występy wokalne, pokazy unihokeja czy modeli samolotów, które podziwialiby nie tylko uczniowie, ale całe rodziny – mówi przewodniczący rady Michał Łopocki. Festyn miałby się odbyć w parku miejskim przy okazji długiego, majowego weekendu, a szczegółowy program imprezy ma być dopracowany w najbliższych tygodniach. 

Młodzi radni postanowili także, że przed świętami upieką wielkanocne baby, które trafią do szkół, instytucji publicznych i ważnych osób w Hrubieszowie. Pieczeniem ciast zajmą się radne: Paulina Kot, Paula Lewicka, Magda Buchajczuk i Justyna Więch, a pozostali radni zaangażują się w roznoszenie bab. 

Przekazywanie własnoręcznie przygotowanych słodkich upominków na święta staje się powoli wizytówką hrubieszowskiej Młodzieżowej Rady Miasta. Przed ostatnim Bożym Narodzeniem młodzież upiekła ponad 80 pierników, które również otrzymali przedstawiciele najważniejszych instytucji w mieście.


Tekst: ias24.eu