MŁYN bawił i uczył

HrubieszówHrubieszów

Reklamy

W przededniu końca roku 2008 w HDK odbył się koncert Teatru Piosenki MŁYN, kto nie był niech żałuje ponieważ była to wysokiej klasy uczta hrubieszowskich artystów i autorów.

Występujący na scenie to panowie po trzydziestce, natomiast wśród pań dziewczęta w większości zdecydowanie poniżej tej cyferki a nawet następnej. Ta mieszanka przynosi wspaniałe efekty ponieważ ich własne teksty są już oparte na pewnym doświadczeniu i dotyczą najczęściej zwykłego życia, zabawnych sytuacji, świątecznej gorączki, a dla młodych chyba najważniejszy moment zauroczenia drugą osobą a nawet miłości.

Widzowie w pełni przyjęli repertuar często włączając się czynnie oklaskami do słuchanego utworu, niejednokrotnie wykonywanych także w duetach, triach czy zespole. Jedna godzina szybko minęła i wydawało mi się, że obecni na sali chcieliby dłużej i więcej, więc zachęcam artystów do dalszej pracy i w następnym roku do przedstawienia efektów tej pracy, a hrubieszowscy mieszkańcy odwdzięczą im się swoją obecnością. Bo kto wie może ktoś z występujących „zrobi” krajową karierę i można wówczas będzie powiedzieć, a ja pamiętam jak Ona zaczynała czy On zaczynał u nas, na hrubieszowskiej scenie i ja tam byłem oraz to „cudo” widziałem i słyszałem.

Jak na moje amatorskie ucho jedna ze śpiewających dziewcząt, uczennica Gimnazjum nr 2 – Gosia Bielecka, wykazuje wysokie uzdolnienia w wykonywaniu piosenek, ale tzw. „kariera” może być blisko i daleko, ponieważ wszystko zależy kogo spotka na swojej drodze artystycznej. Może ten tekst przeczyta (a wiem, że zagląda) znany lubelski Bard, absolwent hrubieszowskiego „Staszica” Jan Kondrak, to może zainteresuje się dziewczyną i wskaże jej dalszą drogę.

***

Na scenie wystąpili:

– Adam Szabat
– Maciej Łyko – gitara i śpiew
– Andrzej Pakuła
– Tomasz Brudnowski fortepian i śpiew
– Anna Fietko
– Małgorzata Bielecka
– Kamila Wróbel
– Marta Kowalska
– Ewa Dachniewska
– Katarzyna Sowierszenko
– Reżyseria p. Małgorzata Sielecka
– Światło – Stanisław Nowak
– Dźwięk – Krzysztof Zawisza

Opracował – mak

***

WIELKA SZTUKA W MAŁYM MIEŚCIE

Właśnie minął rok od kiedy zaczął istnieć Teatr Piosenki Młyn. Tworzy go kilka osób, które połączyła wrażliwość i pasja. Są to: Katarzyna Sowierszenko, Anna Fietko, Małgorzata Bielecka, Kamila Wróbel, Marta Kowalska, Ewa Pachniewska, Adam Szabat, Maciej Łyko, Andrzej Pakuła i Tomasz Brudnowski. Grupą opiekuje się niezastąpiona Magdalena Sielicka. Na uwagę zasługuje fakt, że autorami wszystkich tekstów są sami wykonawcy.

Koncert świąteczny – POETYCKA PIGUŁKA NA NOWY ROK zaprezentowany 30 grudnia 2008 roku w Hrubieszowskim Domu Kultury stanowił kompilację tekstów znanych z wcześniejszych programów oraz kilka nowych prezentacji. Było lirycznie i satyrycznie. I co ważne – profesjonalnie. Wielkie wrażenie zrobił duet: Małgorzata Bielecka – Adam Szabat. Porównania zawsze są krzywdzące, ale zaryzykuję – miało się wrażenie, że śpiewa E. Górniak i S. Krajewski (barwa głosu i estetyka wykonania).

Tylko gdzie są media, które z powodzeniem mogłyby zaprezentować na antenie ogólnopolskiej nasze wschodzące gwiazdy. Prawdziwe gwiazdy.

Opr.: Daniel Buchowiecki

foto:
Norbert Kozłowski

***

PIOSENKA NOWOROCZNA – plik do pobrania >>

zobacz zdjęcia >>

Hrubieszow 2009-01-03