Młyn koncertował w Zamościu i Przewodowie

12 marca Teatr Piosenki Młyn wystąpił w Zamojskim Domu Kultury z koncertem autorskich piosenek.

Reklamy


Koncerty Młyna  to od pewnego czasu widowiska ze zmieniającym się ciągle napięciem. Ta – swego rodzaju – gra na uczuciach powoduje, że publiczność rzeczywiście bierze udział w całości, czuje się bezpośrednio angażowana.

Piosenki liryczne, z których młynarze dali się poznać choćby poprzez teledyski: „Miasteczko H”, „Cicho, cichuteńko…” czy „Kiedyś ucieknie nam młodość” przeplatają się z bardzo rytmicznymi, oklaskiwanymi najgłośniej utworami jak: „Dziad i baba”, „Cuda miłości”, „Przedstawienie musi trwać”.

Na dynamikę występów niewątpliwie wpływa rozbudowanie sekcji instrumentalnej Teatru Piosenki Młyn, ale również niebanalne opracowanie wokalne utworów i swobodne, żartobliwe prowadzenie koncertu.

Ten sam występ następnego dnia usłyszeli mieszkańcy Przewodowa. Koncert, który dedykowano Paniom z okazji ich niedawnego święta, obejrzała pełna sala. Młynarze – tradycyjnie już – oklaskiwani na stojąco, bisowali kilkakrotnie.

Teatr Piosenki Młyn to niewątpliwie formacja budząca coraz większy zachwyt i coraz częściej doceniana przez znawców muzyki i słowa. Jednogłośnie ocenia się młynarzy, jako artystyczną wizytówkę Hrubieszowa.