Moda na odblaski w Hrubieszowie

W czwartek w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie odbył się powiatowy finał konkursu „Moda na odblaski”. Najlepsza drużyna ze Szkoły Podstawowej w Husynnem będzie reprezentować nasz powiat w finale wojewódzkim, który odbędzie się 6 grudnia w Lublinie.

Reklamy

 

Organizatorem konkursu pod nazwą „Moda na odblaski” jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Współorganizatorami zaś: Fundacja Krajowe Centrum  Bezpieczeństwa z siedzibą w Warszawie, Kuratorium Oświaty w Lublinie oraz Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci w klasach I – VIII szkół podstawowych oraz nauczycieli do zaznajomienia się z obowiązującymi przepisami oraz promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym małoletnich – niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Zadanie w konkursie polegało na przygotowaniu 3 minutowego pokazu mody odblaskowej oraz zaprezentowanie go do dowolnie dobranego utworu muzycznego.

22 listopada w Starostwie Powiatowym w Hrubieszowie odbył się konkurs dla szkół z terenu powiatu hrubieszowskiego. Wybór najlepszej drużyny był bardzo trudny, ponieważ prezentowany poziom był wysoki, a walka wyrównana.

Pierwsze miejsce w grupie wiekowej I – IV zdobyła drużna ze Szkoły Podstawowej w Husynnem. Do konkursu przystąpili także drużyny ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 z Hrubieszowa.

Wszystkie dzieci dostały nagrody dyplomy i odblaski. Sponsorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Miasta w Hrubieszowie, Lubelski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Nadleśnictwo Strzelce.

Dziękujemy dzieciom, wychowawcom oraz rodzicom za duże zaangażowanie i włożoną pracę w przygotowanie uczestników konkursu. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy udanego startu w finale wojewódzkim, który zostanie rozegrany 6 grudnia 2018 roku w Lublinie.

Dodatkowym zadaniem każdej drużyny w trakcie pokazu będzie zaprezentowanie wiersza na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Treść przedstawionego wiersza powinna przekonywać odbiorców do przestrzegania przepisów w ruchu drogowym i zachęcać do noszenia elementów odblaskowych. Wiersz powinien być zrozumiały, przyciągający uwagę i zapadający w pamięć.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E.K.