Możesz wspomóc !

Hrubieszów Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku” poszukuje ludzi dobrej woli o wsparcie na rzecz wydania Pamiątkowego Albumu Drużyny Szpiku. Do akcji przyłącza się drużynowy JS 2020 w Hrubieszowie Grzegorz Flunt.

Reklamy

b>DRUŻYNA SZPIKU

Jeżeli marzy tylko jeden człowiek, pozostanie to tylko marzeniem.
Jeżeli zaś będziemy marzyć wszyscy razem, będzie to już początek nowej rzeczywistości.

(Helder – Camara abp)

Drużyna Szpiku to platforma, na której spotykają się ludzie chcący pomagać chorym i umierającym na nowotwory krwi. Choć są z różnych światów łączy ich jeden cel oswoić strach i niewiedzę na temat przeszczepów.

Drużyna Szpiku powstała zaledwie kilka miesięcy temu, ale w jej szeregach są gwiazdy znane ze szklanego ekranu i pierwszych stron gazet. Kapitanem tego teamu został piłkarz Lecha Piotr Reiss, wspierają Go olimpijczycy Julia Michalska, Michał Jeliński, Aneta Konieczna, Szymon Ziółkowski, Monika Drybulska, Leszek Blanik, Otylia Jędrzejczak, sprinter Marcin Urbaś.

Silną grupę w Drużynie stanowią artyści pod wodzą aktorki Katarzyny Bujakiewicz, wspieranej przez Magdę Stużyńską, Magdę Steczkowską, Olgę Bończyk, Meza, Libera, Eleni, Krzysztofa Antkowiaka, Małgorzatę Ostrowską, Wojciecha Kordę. Są w Drużynie artyści Teatru Wielkiego, Polskiego, Animacji i Nowego, śpiewacy Chóru Katedralnego,
dziennikarze, lekarze, prawnicy i politycy, którym przewodzą Wicewojewoda Przemysław Pacia i Prezydent Ryszard Grobelny.

Oprócz znanych nazwisk są całe szeregi ludzi na co dzień anonimowych, a w dniu egzaminu z człowieczeństwa stających ramię w ramię z „wielkimi tego świata”.

Takim właśnie egzaminem był ostatni IX Poznań Maraton, wśród 3 tysięcy biegaczy na linii startu pojawiła się także Drużyna Szpiku złożona ze 140 dzielnych i twardych zawodników. Swoim trudem, walką ze słabościami oddali głos chorym na białaczki. To oni ubrani w
czerwone koszulki z napisem dar szpiku byli ambasadorami idei pomocy słabym i potrzebującym.

„To dopiero jeden liść, przed nami cały las”[„Władcy Pierścieni”] Przed nami kolejne wyzwania, zadania, by Rejestr Potencjalnych Dawców Szpiku liczył nie 30 tysięcy osób, a 300 tysięcy. A do tego potrzebna jest nie Drużyna, a Armia Szpiku.

***

ALBUM PAMIĄTKOWY

„Zabiegać o ludzkie życie” – to album, a właściwie kronika ukazująca moc, jaka tkwi w pojedynczym człowieku, dobro, które kiełkuje, rozrasta się i przynosi wymierne efekty.

To zapis ludzkiej wrażliwości, otwartości, odpowiedzialności i potrzeby działania.
Za każdym zdjęciem kryje się konkretna osoba, jej historia, trud, pot, a często i łzy.

To także chwile zatrzymane przez aparat fotografa, chwile pełne radości, troski, szczęścia i poczucia, że robi się coś ważnego, wyjątkowego, że się pomaga tak, jak umie najlepiej.
Pomaga – biegając. Zabiegać o ludzkie życie.

Album będzie przedstawiał rok z życia Drużyny Szpiku, począwszy od IX Poznańskiego Maratonu, skończywszy na X jubileuszowym. Podczas tych 12 miesięcy członkowie Drużyny wzięli udział w około 70 biegach organizowanych w całej Polsce. My chcemy pokazać te najważniejsze biegi, około 30, a wystartowało w nich ponad 150 biegaczy.

Zdjęcia do kroniki przekazane zostały przez profesjonalnych fotografów, towarzyszących sportowym imprezom. Każdy bieg będzie miał swojego bohatera, I został kapitan Biegowej Drużyny Szpiku – Wiceprezydent Maciej Frankiewicz, który doskonale rozumiał potrzebę
niesienia pomocy, promocję zdrowego i aktywnego stylu życia. W naszej „klubowej” koszulce biegał nie tylko w Poznaniu, ale wszędzie tam gdzie stawał na linii startu by być głosem chorych i potrzebujących.
Miał być i 11 października…

„Zabiegać o ludzkie życie” będzie miał 280 stron, wydanych na papierze kredowym, oprawionych w twardą tłoczoną oprawę. Oprócz zdjęć zawierać będzie opisy, komentarze, listy. Słowo wstępne zredaguje Prezydent Poznania Ryszard Grobelny i Wicewojewoda Wielkopolski Przemysław Pacia. Na końcowych stronach albumu każdy z dobrodziejów będzie mógł umieścić swoją reklamę.

Przez ten rok udało nam się pozyskać wielu przyjaciół, naszych orędowników, osób i instytucji, które nas wspierały swoją przyjaźnią, autorytetem, wiedzą i życzliwością. Chcielibyśmy ten album, zapis naszych działań im ofiarować jako dowód, iż zaufanie jakim nas obdarzyli nie zostało zmarnowane.

W zamian dajemy całą stronę na końcu albumu.

Koszt takiego albumu (ho ho ho) ale nazbieraliśmy już trochę więc brakuje około 15 tys zł.

Firmy, instytucje i ludzi dobrej woli Prosimy o Pomoc.

Fundacja Anny Wierskiej „Dar Szpiku”
ul. Szczęsna 8
60-587 Poznań

Nr konta 14 1140 1124 0000 3040 1400 1001
KRS: 0000298748
NIP: 781-18-17-046

Patronat nad albumem
Ryszard Grobelny – Prezydent Poznania
Przemysław Pacia – Wicewojewoda Wielkopolski

Nasi Przyjaciele Ambasadorowie Idei:
Wojewoda Wielkopolski: Piotr Florek
Zastępcy Prezydenta Poznania – Tomasz Kayser, Jerzy Stępień, Mirosław Kruszczyński, Sławomir Hinc
Przewodniczący Rady miasta – Grzegorz Ganowicz
Posłowie na Sejm RP: Jacek Tomczak, Filip Libicki, Dariusz Lipiński, Waldy Dzikowski
Poseł Parlamentu Europejskiego: Filip Kaczmarek
Senator RP, maratończyk: Piotr Gruszczyński
Marszałek Województwa Wielkopolskiego: Marek Woźniak
Starosta Poznański: Jan Grabkowski
Minister: Zdrowia Ewa Kopacz
Prezes Kapituły Regionalnego Konkursu „Grand Prix Wielkopolski” pod patronatem Wojewody Przemysław Walewski
Przewodniczący Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych: Piotr Karol Potempa
Burmistrz Swarzędza: Anna Tomicka
Burmistrz Śremu: Adam Lewandowski
Burmistrz Kórnika Jerzy Lechnerowski
Aktorka Katarzyna Bujakiewicz
Wokaliści Mezzo, Liber
Kapitan Drużyny Szpiku Piotr Reiss i
Zarząd Klubu Warta Poznań
Prezes Firmy SZPOT, maratończyk: Ireneusz Szpot
Dyrektor POSiR Janusz Rajewski
Dyrektor OSiR w Swarzędzu: Mariola Jóźwiak
Dyrektor TV Poznań Lena Bretes
Prezes Radia Merkury Piotr Frydryszek
Redaktor Naczelny Gazety Wyborczej oddział Poznań – Włodzimierz Bogaczyk
Redaktor Naczelny Runner’s World: Marek Dudziński
Dyrektor WTK Remigiusz Koziński

Jego Eminencja Ks Arcybiskup: Stanisław Gądecki

Profesorowie zajmujący się przeszczepami szpiku, środowisko lekarskie związane z transplantologią

________________________________________________

Szefowa Drużyny Szpiku
Dorota Raczkiewicz

Wszelkie informacje na stronie:
www.darszpiku.pl »
www.darszpiku.pl

________________________________________________

XV Energa Maraton Solidarności

19 sierpnia 2009 – solidarnie stawiliśmy się w Gdańsku XV Energa Maraton Solidarności przemknął ulicami trójmiasta. Trasę Gdynia – Sopot – Gdańsk przebiegło ponad 500 zawodników a wśród nich 9 biegaczy w koszulkach Drużyny. Warunki do biegania były sprzyjające, słaby wiaterek, pochmurne niebo, temperatura ok 20 st. i trasa w miarę płaska, mogły pomóc w uzyskaniu dobrych wyników.

Start o godzinie 10.00 w Gdyni poprzedzony był złożeniem kwiatów pod pomnikiem Ofiar Grudnia 70.

Dużą atrakcja przed startem była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z byłym mistrzem świata w boksie Dariuszem Michalczewskim, (z czego skorzystała nasza Drużyna ;)), który tego dnia postanowił zmierzyć sie po raz pierwszy z dystansem maratońskim.

Później cel był już tylko jeden, pokonać dystans by znaleźć się na Starówce w Gdańsku ,gdzie wyznaczona była meta maratonu.

Najszybciej na niej (z drużyny) zameldował sie Henryk Chudy, który potrzebował na pokonanie trasy 3:01:31, co dawało miejsce 32 w klasyfikacji open maratonu, u kobiet 486 Ewa Kasierska 5:05:57.

Nie ukończył biegu Grzegorz Flunt. Grzesiu dojechał na start prosto z pielgrzymki z Częstochowy, jednak nie wystarczyło sił na pokonanie maratonu.

Cały bieg maratoński wygrał Karol Rzeszewicz ze Sztumu 2.20:22, przed Viktorem Starodupcewem z Lwowa (Ukraina) 2.21:02 i Przemysławem Rojewskim z Luzina 2.21:45 godz., u kobiet Arleta Meloch z Grudziądza 2.44:01 przed Svietlaną Stanko z Równa (Ukraina) 2.49:20 godz. i Marią Butakovą z Mińska (Białoruś) 2.52:27 godz.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Grzegorz Flunt na trasie biegu maratońskiego w Gdańsku gdzie reprezentował nie tylko Jednostkę Strzelecką z Hrubieszowa ale Drużynę Szpiku.

***

Hrubieszow LubieHrubie 2009