Msza Hubertowska w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

W dniu 30 października 2022 roku, w kościele pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie odprawiono uroczystą Mszę Hubertowską.

Reklamy

Nabożeństwo celebrowali – ksiądz kapelan myśliwych okręgu zamojskiego Roman Karpowicz i proboszcz parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie Marek Griergiel. Kazanie wygłosił ksiądz myśliwy Ryszard Ostasz, a modlił się ksiądz Tomasz Szady.

We mszy przy cudownym obrazie Świętego Huberta, który znajduje się od 12 lat w parafii Ducha Świętego w Hrubieszowie i został tutaj przed wieloma laty poświęcony, uczestniczyły 3 poczty sztandarowe z powiatu hrubieszowskiego, reprezentowane przez WKŁ nr 110 ORLIK w Hrubieszowie w składzie: Bogusław Włosowki, Tomasz Wojciech Antoniuk i Stanisław Karpiński, KŁ nr 56 BASIOR w składzie: Stanisław Śmiech, Mirosław Kusił, Krzysztof Puczkowski i KŁ nr 40 SZARAK w Strzyżowie w składzie: przy sztandarze Sławomir Giera, Grzegorz Suwała i Michał Wawryk oraz Stanisław Karpiński i Jerzy Wur.

Reklamy

­

W trakcie mszy kazanie mówił ksiądz Ryszard Ostasz, który w prostym języku opowiedział o pięknej polskiej przyrodzie i nieocenionym wkładzie w jej rozwój i utrzymanie, jaki mają myśliwi, leśnicy, jeźdźcy, matematycy i sportowcy, którym patronuje Święty Hubert.

Kolega Krzysztof Kuźniarski z KŁ nr 50 PONOWA w Hrubieszowie wręczył w imieniu myśliwych dary z prośbą o błogosławieństwo dla naszej braci w nadchodzącym sezonie 2022/2023 i zebranych na mszy sympatyków. Celebrant Mszy Hubertowskiej ksiądz myśliwy Roman Karpowicz dary przyjął i udzielił błogosławieństwa wszystkim myśliwym oraz zgromadzonym uczestnikom mszy, którą transmitowało na żywo Katolickie Radio Zamość. Dziękujemy za podkreślenie swoją transmisją rangi ważnego dla nas wydarzenia, przyczyniającego się do utrzymania i zachowania kultury łowieckiej.

Darz bór.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. Komitet Świętego Huberta w Hrubieszowie / Tomasz Wojciech Antoniuk


Zobacz też:

Wieczór Wszystkich Świętych na hrubieszowskim cmentarzu [ZDJĘCIA]

Wieczór Wszystkich Świętych na hrubieszowskim cmentarzu [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →