Mundurowy Dzień Dziecka 2013

Wczoraj w miejscowości Obrowiec, odbył się Mundurowy Dzień Dziecka, zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy w Hrubieszowie, Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Straż Graniczną z Placówek w Hrubieszowie, Dołhobyczowie, Kryłowie i Horodle, Straż Pożarną, Nadleśnictwo Mircze, Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Hrubieszowski i Policję.

Reklamy

Z uwagi na to, że 1 czerwca nie dopisała nam pogoda, wczoraj zaprosiliśmy dzieci do świętowania po raz drugi. Ponad 200 dzieci, wraz ze swoimi opiekunami mogło spędzić miło czas, obejrzeć sprzęt i pokazy służb mundurowych oraz uczestniczyć w wielu zabawach i konkursach.

Dzieci mogły podziwiać zgromadzony na placu sprzęt służb mundurowych Straży Pożarnej, Straży Granicznej i Policji. Maskotka hrubieszowskiej Policji sierż. LEW witała dzieci, częstując je słodyczami.

Na placu odbył się także pokaz tresury psów służbowych Straży Granicznej i Policji. Najpierw przewodnik psa służbowego mł. asp. Krzysztof Mróz zaprezentował pokaz swojego podopiecznego psa FUKSA. Następnie piesek Straży Granicznej imieniem ROMEK szukał ukrytych papierosów.

Potem odbył się pokaz gaszenia płonącego pojazdu wykonany przez Strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

Jednostka Strzelecka 2020 z Hrubieszowa, Związku Strzeleckiego „Strzelec”, prezentowała zebranym swój sprzęt i umiejętności.

Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, zorganizowała dla najmłodszych wiele zabaw i konkursów, w których wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Na miejscu można było również skorzystać z przejażdżki bryczką, zjeść kiełbaskę z ogniska oraz poskakać na trampolinie. Na ten dzień przygotowano również takie atrakcje jak: malowanie twarzy, zabawa na zamku dmuchanym, strzelanie z paintballa. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Nagrody w konkursach ufundowali: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie, Urząd Gminy w Hrubieszowie, Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Hrubieszowski, Powiatowa Biblioteka Publiczna im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie, Nadleśnictwo Mircze, Towarzystwo Ubezpieczeniowe WARTA S. A Hrubieszów, SKOK im. ks. Franciszka Blachnickiego Hrubieszów.

Największą radością dla wszystkich organizatorów tej imprezy był szeroki uśmiech na dziecięcych buziach, który był tutaj najcenniejszy. Dziękujemy wszystkim za przybycie i miłą zabawę, a dzieci i ich opiekunów zapraszamy za rok.

 

Info i fot. KPP w Hrubieszowie (EK)