Muzyczne laury Karoliny Krawczuk

16 kwietnia 2013 r. w zamojskim Klubie Batalionu odbył się finał I edycji Konkursu Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej „Chłopcy Malowani” organizowanego przez LO przy Centrum Szkół Mundurowych w Zamościu. Pierwszą nagrodę w tym konkursie otrzymała Karolina Krawczuk, uczennica III klasy gimnazjum przy Zespole Szkół Miejskich Nr 3 w Hrubieszowie.

Reklamy

Idea konkursu zakładała przygotowanie piosenki o tematyce żołnierskiej lub patriotycznej. Przed jurorami stanęła siódemka finalistów, wyłonionych w czasie eliminacji, które odbyły się 12 kwietnia 2013r. Przewodniczący jurorów – Witold Paszt z zespołu VOX, po eliminacjach wstępnych zasugerował, żeby na finał przyjechać z utworem nieznanym wcześniej, autorskim. Tak powstała nowa piosenka o ojczyźnie, za którą oddało życie wielu naszych przodków. Po wysłuchaniu wszystkich finalistów komisja konkursowa uznała, że na pierwszą nagrodę zasługuje Karolina Krawczuk. Karolina zaśpiewała nowy utwór „Dla niej żyli” oraz „Powrócisz tu” z repertuaru Ireny Santor. Młoda wokalistka otrzymała wiele nagród (m. in. tablet) oraz puchar wypełniony słodkościami.

Nagrody dla finalistów ufundowali: Liceum Ogólnokształcące Centrum Szkół Mundurowych, Bank BZ WBK, Euro, poseł Arkadiusz Bratkowski, poseł Arkadiusz Zawiślak, Wójt Gminy Zamość Ryszard Śliwiński, ppłk Tadeusz Nastarowicz dowódca 3 batalionu zmechanizowanego oraz restauracja Czarcia Brama.

W obecnym roku szkolnym to drugi sukces Karoliny. 10 stycznia 2013 roku Karolina reprezentowała Gimnazjum nr 3 na XIII Spotkaniach z Kolędą i Pastorałką, które odbywały się w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Laureatów- wybierano w każdej kategorii wiekowej bez podziału na solistów i zespoły. Ze względu na bardzo dużą liczbę wykonawców należało wybrać i zaśpiewać jeden z dwóch przygotowanych wcześniej utworów. Karolina zachwyciła jurorów i widownię pięknym wykonaniem pastorałki „Ja postaram się” i została Laureatką konkursu.

Karolinie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych a pani Anecie Franke, propagującej zainteresowania muzyczne w naszej szkole satysfakcji z wykonywanej pracy.


Źródło i fot. ZSM nr 3

Na zdjęciu – Karolina Krawczuk i Aneta Franke.