Myjka parowa przemysłowa – wykorzystaj naturalny potencjał pary!

W zakładach przemysłowych trudno utrzymać odpowiedni poziom czystości. Oczywiście wiele zależy od branży, ale największy problem sprawiają tłuste plamy po olejach albo smarach. Kłopot wynika również z zapylenia, a w przemyśle spożywczym z zanieczyszczeń na liniach produkcyjnych. W takim przypadku znaczenie ma również nie tylko samo czyszczenie, ale i odpowiednia dezynfekcja. Dlatego potrzeba skutecznych maszyn czyszczących. Taki charakter posiada myjka parowa przemysłowa o wysokim ciśnieniu roboczym.

 

Wydajne czyszczenie w zakładach przemysłowych

Zachowanie czystości jest ważne w każdym miejscu. W warunkach domowych jednak łatwiej zadbać o usunięcie wszelkich zabrudzeń niż tam, gdzie pracuje wiele osób, korzysta się z różnego typu urządzeń, a samo pomieszczenie okazuje się duże. Mocno zabrudzone powierzchnie wymagają zastosowania bardzo efektywnych metod czyszczenia. Dlatego coraz częściej korzysta się z nowoczesnych metod, które zapewniają wysoką skuteczność.

W wielu zakładach przemysłowych sięga się zatem po parownice przemysłowe – urządzenia niezwykle wydajne i zaawansowane technologicznie, wykorzystujące siłę suchej i gorącej pary. Maszyny te pozwalają szybko wyczyścić, a zarazem dobrze zdezynfekować nawet bardzo rozległe powierzchnie. Jednocześnie para pod odpowiednim ciśnieniem dociera praktycznie do każdego zakamarka, więc poziom czystości jest naprawdę wysoki. To zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż tradycyjne maszyny czyszczące. Co więcej, myjki parowe przemysłowe zapewniają ciągłość pracy, bez konieczności robienia kosztownych przerw produkcyjnych.

Taka parownica przemysłowa jest dostępna na stronie Multi-matic.pl

Parametry użytkowe parownic przemysłowych

Urządzenia przeznaczone do czyszczenia w zakładach przemysłowych muszą się charakteryzować odpowiednią mocą, aby poradzić sobie nawet z zabrudzeniami wyjątkowo trudnymi do usunięcia. W przypadku maszyn parowych warto zwrócić uwagę na kilka specyficznych cech. Dostępne parownice przemysłowe mają ciśnienie robocze na poziomie 8 bar, a także 10 bar. Ich moc wynosi aż 40 kW, a na wysoką skuteczność czyszczenia wpływa też naprawdę duży wydatek pary – w niektórych modelach dochodzi do 1 kg/h. Dzięki temu bez większych problemów można docierać do każdego zakamarka. Jednocześnie odpowiednia siła czyszczenia pozwala na błyskawiczne rozbicie wszystkich cząsteczek brudu.
W miejscach, w których nie wystarczy jedynie sama para, aby osiągnąć pożądany poziom czystości, można dodatkowo zastosować natrysk gorącej wody albo silny detergent.

Należy podkreślić, że przemysłowe myjki parowe nie tylko efektywnie czyszczą różne powierzchnie, ale również umożliwiają ich dezynfekcję. Wynika to ze specyfiki działania parownic, w których woda zostaje podgrzana do 180 stopni Celsjusza. Para wodna jest zatem odpowiednio gorąca, aby automatycznie zabijać wszelkie szkodliwe patogeny. Ma to kluczowe znaczenie w zakładach przemysłu spożywczego czy farmaceutycznego, a także w wielu miejscach, gdzie konieczne się okazuje uzyskanie wysokiego poziomu higieny produkcyjnej.

Zaawansowane technologicznie modele parownic przemysłowych wyróżniają się świetnymi parametrami technicznymi. Jednocześnie są łatwe w obsłudze oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Uwagę zwraca ich solidna obudowa wykonana ze stali nierdzewnej. Dzięki temu urządzenia tej klasy zapewniają długie i bezproblemowe użytkowanie w niemal każdych warunkach. Wygoda stosowania maszyn parowych wynika ponadto z możliwości pracy ciągłej, co gwarantuje automatyczny system uzupełniania wody.

Każdy model wyposażony jest w odpowiedni pojemnik na wodę. To właśnie w bojlerze woda zostaje podgrzana. Jednak kluczowy okazuje się specjalny moduł parowy, w którym nie tylko powstaje gorąca i sucha para, ale także zostaje wyprowadzona na zewnątrz. Prędkość pary dochodzi do 15 km/h. Co ważne, operator urządzenia jest w stanie regulować siłę jej wyrzutu.

Wysokowydajne urządzenia parowe

Parownica przemysłowa ma szerokie zastosowanie, ponieważ pozwala na skuteczne usuwanie zabrudzeń i osiągnięcie wysokiego poziomu higieny. Jednocześnie urządzenia nadają się do czyszczenia miejsc, w których nie występuje system odprowadzania ścieków. Co więcej, ze względu na wyjątkowo niską wilgotność pary nie ma przeszkód, aby wykorzystywać parownice do utrzymywania w czystości powierzchni naprawdę wrażliwych na wilgoć. Chodzi zwłaszcza o elektryczne tablice sterujące i rozdzielcze, czy też o silniki. Warto zaznaczyć, że zawartość wody w parze wynosi jedynie 3-5%.

Urządzenia parowe coraz częściej stosuje się do usuwania zabrudzeń i chorobotwórczych mikroorganizmów z maszyn krajalniczych, pieców piekarniczych czy linii produkcyjnych. W ten sposób łatwo też uzyskać czystość w przypadku obrabiarek CNC, a to pozwala przedłużyć ich żywotność. Oczywiście bez większych problemów likwiduje się nieestetyczne, a zarazem stwarzające zagrożenie dla bezpieczeństwa pracy plamy ze smarów czy oleju.

W ofercie rynkowej można znaleźć wiele ciekawych modeli parownic przemysłowych. Na uwagę zasługują zwłaszcza bardzo wydajne i mocne maszyny cenionego producenta Tecnovap jak Multipower Steam Box Industrial 10 bar, Steam Box Vac Pro z odkurzaczem 10 bar czy Steam Box Mini 10 bar. Szczegóły dotyczące tych modeli znajdziesz tutaj.

 

(tekst i fot. mat. partnera)