Myszka pionowa – ergonomiczne rozwiązanie dla osób pracujących przy komputerze

Klasyczna myszka komputerowa wymusza nienaturalne ułożenie ręki, co przy długotrwałej pracy przy komputerze może skutkować dolegliwościami bólowymi oraz nadmiernym napięciem mięśni. Właśnie dlatego osobom, które dużo korzystają z komputera, czy to w domu, czy w pracy, na pewno warto polecić myszkę pionową, która jest zdecydowanie „zdrowszym” rozwiązaniem.

Reklamy

 

Zalety myszki pionowe

Jedną z niezaprzeczalnych zalet, jakie ma myszka pionowa, jest ergonomiczny kształt, o czym więcej w publikacji Myszka pionowa – ergonomiczne rozwiązanie, które zadba o nadgarstki. Zapewnia to wyjątkowy komfort użytkowania, ponieważ odpowiednio wyprofilowany uchwyt odciąża stawy oraz mięśnie nadgarstka, przedramienia i barku. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza gdy korzysta się z myszki przez dłuższy czas.

Prawidłowe ułożenie palców i możliwość nietrzymania ich w uniesieniu niweluje problemy wynikające ze wzmożonego napięcia mięśni. Jest to bardzo ważne, ponieważ dzięki temu można uniknąć bólu śródręcza oraz przedramienia.

Jakie są rodzaje myszek pionowych?

Myszki pionowe, podobnie jak modele klasyczne, dzieli się na bezprzewodowe i przewodowe. Modele bezprzewodowe są wykonane z ABS-u i wyposażone w optyczny sensor, którego zasięg działania wynosi nawet 10 metrów. Na obudowie myszka pionowa, nazywana również wertykalną, ma 6 przycisków, z których każdy wyposażony jest w mini odbiornik USB. Tego rodzaju sprzęt współpracuje bez problemów zarówno z systemem Windows, jak i Linux czy Apple. Poszczególne modele bezprzewodowe różnią się między sobą głównie typem zasilania – niektóre zasilane są jedną baterią AA, a inne dwoma bateriami AAA.

Modele przewodowe mają takie same parametry techniczne jak modele bezprzewodowe. Mają oczywiście ergonomiczny kształt oraz wygodny uchwyt. Poszczególne myszki różnią się od siebie kolorem diod. Różnice mogą pojawić się także w zakresie czułości, np. model M618 Plus RGB jest bardziej precyzyjny niż M618 Plus Blue. Myszki przewodowe wymagają podpięcia do gniazda USB w komputerze.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)