Na 111 dni przed maturą

Wcale się nie dziwię, że maturzyści z ZS nr 3 swój Studniówkowy Bal ponownie zdecydowali się odbyć w auli szkoły.

Reklamy

Fakt – sala ta nie pozwala być może rozwinąć skrzydeł tancerzom przygotowującym poloneza, jest w niej jednak niezapomniany szkolny klimat, którego brakuje imprezom przygotowywanym w dużych halach czy też wynajętych lokalach.

„Są chwile od innych łaskawsze
Są noce od innych jaśniejsze”

13 stycznia, na 111 dni przed maturą odbył się bal maturalny Zespołu Szkół im. T. Kościuszki w Hrubieszowie. Tradycyjnie już Studniówka w tej szkole została podzielona na dwie tury.

W I turze swą Studniówkę świętowały klasy: III B, III C, III E LO oraz klasy IV G i IV J TE, których wychowawcami są – Anna Szadowska, Grażyna Lisowska, Mariola Brudnowska oraz Adam Zezula i Krzysztof Brudnowski.

Przedstawiciele uczniów powitali na wstępie wszystkich zaproszonych gości z dyr. Dariuszem Szadowskim, dyr. Wiesławą Giergiel i ks. Andrzejem Puzonem na czele. Powitano również przedstawicieli rodziców i świętujących tego dnia tegorocznych maturzystów.

Po przemówieniach dyrekcji, księdza prałata oraz rodziców, którzy życzyli młodzieży nie tylko pozytywnego rozstrzygnięcia egzaminu dojrzałości, ale i godnej przyszłości, wręczono nauczycielom kwiaty, zatańczono poloneza oraz walca z wychowawcami.

Po gorącym posiłku nastąpiła właściwa część balu, który trwał do białego rana.

Pomocy przy choreografii poloneza udzieliła Justyna Zosiuk, a projekt starożytnej klasycystycznej dekoracji i pieczę nad jej przygotowaniem przez uczniów sprawowała Barbara Hapoń.
Kabaret zaprezentowali uczniowie klas maturalnych pod opieką Grażyny Lisowskiej, która była także autorką scenariusza przedstawienia.

Do tańca grał zespół LIFE.

zobacz zdjęcia >>