Na co zwrócić uwagę, wybierając shaker do koktajli i odżywek?

Dobry jakościowo shaker już dawno przestał być niezbędnym gadżetem wyłącznie dla sportowców. Coraz częściej można go spotkać w naszych kuchniach, gdzie wykorzystuje się go do szybkiego sporządzania pełnowartościowych i smacznych koktajli owocowo-warzywnych, czy odżywek. Swoją rosnącą popularność zawdzięcza prostocie obsługi, przystępnej cenie oraz funkcjonalności. Różnorodność wzornictwa i kolorystyki sprawia, że koktajler z powodzeniem można dobrać do wystroju każdej kuchni.

Reklamy

 

Budowa shakerów

Shakery składają się z trzech części: wysokiego naczynia, najczęściej z miarką, pokrywki z sitkiem oraz wieczka. Miarka pozwala precyzyjnie odmierzać wprowadzane składniki i mieszać je w odpowiednich proporcjach. Shakery produkuje się w różnych pojemnościach. Modne koktajlery do odżywek są szczelne i zaopatrzone w ustnik, dzięki czemu można zabrać je ze sobą na trening, czy fitness. Często wyposażone są też w specjalne spirale, dzięki którym napowietrzają napój oraz doskonale rozbijają proszek, mieszając go z płynem na idealną emulsję. Shakery produkuje się z trwałych materiałów, odpornych na uszkodzenia i bezpiecznych dla zdrowia (nie reagujących z tłuszczami, czy alkoholem).

Rodzaje shakerów

Na rynku można spotkać 3 rodzaje shakerów: do koktajli i odżywek, shakery-miksery na fitness oraz barmańskie. Shakery na fitness są idealne do sporządzania odżywek i suplementów diety służących do stymulacji masy mięśniowej lub do utrzymania szczupłej sylwetki ciała. Dzięki szczelnemu zamknięciu można je bez problemu wraz z zawartością zabrać ze sobą na trening. Wyczerpujące informacje na temat własnoręcznie sporządzonego koktajlu można znaleźć w artykule: „Jak przygotować zdrowego shake’a do pracy i na trening?” . Shakery barmańskie służą do sporządzania drinków, czyli napojów na bazie alkoholu.

Czym kierować się, wybierając shaker do koktajli i odżywek?

Przede wszystkim, poza walorami estetycznymi, należy zwrócić uwagę na funkcjonalność shakera. Aby sporządzić odżywkę, należy zachować odpowiednie proporcje poszczególnych składników, jaką zapewniają shakery z podziałką i ze spiralą ułatwiającą mieszanie. Jeśli zamierzamy czasem zabrać sporządzony przez siebie koktajl do pracy, jako przekąskę, lepiej wybrać model bardziej uniwersalny, a więc szczelnie zamykany z zakręcaną zatyczką, ustnikiem i klapką – taki model można bez problemu zabierać ze sobą także na treningi. Nie bez znaczenia jest również kształt shakera. Wygodniejsze w piciu i bardziej poręczne do przenoszenia są kształty przypominające spłaszczony bidon.

Warto zdecydować się za produkt dobrej firmy, wykonany z surowców wysokiej jakości i użytkować go przez lata, niż kupić tani model, który mógłby szybko się zniszczyć, stracić kolor lub odkształcić się po upadku. Duży wybór wysokiej jakości shakerów znaleźć można na stronie maleomi.pl.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)