Na czym polega działanie preparatów na porost włosów?

Łysienie to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn bez względu na wiek czy pochodzenie. Nie dziwi więc fakt, że preparaty porost włosów w formie tabletek i kapsułek cieszą się tak dużą popularnością.

Reklamy

Wiele osób decyduje się skorzystać z tego typu produktów głównie ze względu na niską cenę i prostotę stosowania. Zaletą środków na wypadanie i porost włosów jest także wykorzystanie wyłącznie składników pochodzenia naturalnego co znacząco zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Na czym polega działanie preparatów na włosy i czy środki dla kobiet i mężczyzn różnią się działaniem lub znajdującymi się w nich składnikami?

 

W jaki sposób działają preparaty na wypadanie i porost włosów?

Większość dostępnych na rynku produktów mających zapobiegać wypadaniu włosów a także inicjować wzrost nowych mieszków włosowych polega na dostarczeniu do organizmu niezbędnych witamin i minerałów a także aminokwasów czy wyciągów roślinnych.

Jednym z podstawowych składników, który znajdziemy w wielu preparatach na silne włosy jest biotyna. Niedobór biotyny może powodować nasilenie utraty włosów. Uzyskanie optymalnego poziomu witaminy h (biotyna) w wielu przypadkach może w znacznym stopniu ograniczyć utratę włosów.

Inne składniki jak np. anagainTMNu w założeniu mają nie tylko ograniczyć wypadanie ale również inicjować wzrost nowych włosów. W preparatach przeciw łysieniu, a szczególnie tych skierowanych do panów znajdziemy składniki hamujące konwersje testosteronu do dht, które w dużym stopniu odpowiada za łysienie androgenowe u mężczyzn. 

 

Czy tabletki dla kobiet i mężczyzn czymś się od siebie różnią?

Większość składników powtarza się w suplementach dla kobiet i tych skierowanych do panów. W suplementach dla pań znajd zmiany najczęściej wysokie dawki biotyny, a w środkach dla mężczyzn składniki blokujące nadmierną konwersję testosteronu do dihydrotestosteronu – DHT

 

Na co zwracać uwagę w trakcie wyboru produktu?

Przede wszystkim na wykorzystane w preparacie składniki, tak aby mieć pewność, że jego stosowanie będzie dla nas bezpiecznie. Naturalne składniki znacznie zwiększa bezpieczeństwo stosowania produktu. Trzeba jednak wziąć pod uwagę czy nie występuje u nas uczulenie na któryś ze składników lub schorzenie, które może stanowić przeciwwskazanie do stosowania danego produktu.

Niska cena może stanowić zaletę, jednak nigdy nie powinna być czynnikiem decydującym. Możemy kupić znacznie tańszy produkt, jednak w wielu przypadkach będzie to wynikiem niewielkiej ilości substancji aktywnych.

W celu porównania ze sobą popularnych produktów można skorzystać z rankingu preparatów na porost włosów dla kobniet i mężczyzn, w którym w jednym miejscu znajdziemy składy, ceny oraz dostępne promocje dla kilku wartych uwagi produktów.

Korzystanie z tego typu rankingów może zredukować czas potrzebny na zapoznanie się informacjami na temat każdego produktu z osobna. Możemy także dowiedzieć się o ciekawych promocjach, które często pozwalają na spore oszczędności.

 

Podsumowanie

Działanie preparatów na porost i wypadanie włosów opiera się na uzupełnieniu niedoborów istotnych dla zdrowia włosów witamin i minerałów, a także aminokwasów oraz wyciągów roślinnych. 

Preparaty dla kobiet w większości wypadków bazują na dużej ilości biotyny, natomiast środki dla mężczyzn na składnikach ograniczających konwersję testosteronu do dht. 

Ze względów bezpieczeństwa dobrze jest wybierać produkty naturalne, których stosowanie cechuje się wyższym stopniem bezpieczeństwa. W przypadku suplementów diety bardzo ważne jest systematyczne przyjmowanie, gdyż tylko wtedy możemy zaobserwować widoczne zmiany.