Na czym polega kredyt konsolidacyjny?

Rosnąca spirala zadłużenia z całą pewnością nie jest dobrą sytuacją dla osoby zadłużonej. Stale rosnące zadłużenia powodują, że komfort psychiczny dłużnika jest na bardzo niskim poziomie, a z biegiem czasu długi znacząco przewyższają przychody. Rozwiązaniem tych problemów jest kredyt konsolidacyjny.

Reklamy

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Jak podaje Rzeczpospolita (https://www.rp.pl/ekonomia/210219644-Kredyt-konsolidacyjny–jak-dziala-i-kiedy-warto-po-niego-siegnac.html), kredyt konsolidacyjny to nic innego, jak pożyczka, której celem jest spłacenie bieżących długów. Dzięki temu dłużnik od teraz może spłacać tylko jeden kredyt bez konieczności wykonywania dziesiątek przelewów każdego miesiąca. Jest to rozwiązanie nie tylko wygodne z praktycznego punktu widzenia, ale daje również nową nadzieję, że spirala zadłużenia w końcu się skończy. Kredyt konsolidacyjny jest bardzo często dopasowany do możliwości dłużnika, zatem nie ma obawy o to, że wysokość jego raty spowoduje, że dłużnik nie będzie w stanie jej spłacać. Ponadto taki kredyt ma jedną ważną zaletę. W momencie spłacenia poprzednich długów, banki nie naliczają dodatkowych odsetek za opóźnienia. Dzięki temu opłata za zwłokę już nie rośnie i można skupić się na spłacie samego kredytu.

Korzyści z kredytu konsolidacyjnego

Oprócz wyżej wspomnianych korzyści ze wzięcia kredytu konsolidacyjnego dłużnik może znacząco wydłużyć okres spłaty zadłużeń. Da mu to większy komfort w zwiększeniu przychodów, aby w dłuższej perspektywie czasu być w stanie spłacić kredyt. Ponadto dłużnik może zabezpieczyć kredyt konsolidacyjny nieruchomością na bardzo dobrych warunkach. Kredyt konsolidacyjny stanowi zatem realną pomoc dla osoby, która straciła już nadzieję na wywiązanie się ze wszystkich zadłużeń. Oczywiście sam kredyt to obowiązek terminowego spłacania kredytu, ale to właśnie on bardzo często stanowi pierwszy krok do rozpoczęcia nowego życia bez żadnych długów konsumenckich.

Reklamy

Gdzie szukać kredytu konsolidacyjnego?

Oferta kredytów konsolidacyjnych jest bardzo szeroka. Niestety firm pożyczkowych godnych zaufania jest stosunkowo niewiele. Kredytu konsolidacyjnego warto szukać w takich firmach, jak Expander, która już od wielu lat kieruje się dobrem swoich klientów i oferuje najlepsze kredyty konsolidacyjne na rynku. Samodzielne szukania kredytu może zakończyć się farsą. Często nie mamy motywacji, aby samodzielnie przeczytać kilkanaście stron umowy, a to właśnie tam są zawarte wszystkie informacje, z którymi powinniśmy się zapoznać. Właśnie przez to bardzo często podpisujemy dokumenty, które od razu obarczają nas koniecznością zapłaty bardzo dużych odsetek i prowizji. Wszystkiemu można by uniknąć, korzystając z profesjonalnej firmy doradczej. Wybór takiej firmy powinien być zatem naszym pierwszym krokiem w wyborze kredytu konsolidacyjnego dopasowanego do naszych potrzeb.

Warto pamiętać, że do spłaty długu należy podejść z chłodną głową. Zbyt impulsywne działania sprawią, że zaczniemy spłacać w pierwszej kolejności długi, które nie są dla nas najważniejsze oraz nie mają związanych ze sobą poważnych skutków w momencie niespłacenia zadłużenia.

(tekst i fot. mat. partnera)