11 grudnia 2023

Na podbój Hiszpanii! Kolejny festiwal Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej

Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej otrzymał zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Kultur i Folkloru Benissa 2014 w Hiszpanii, który odbędzie się w dniach od 27.09 do 05.10.2014 r.

Reklamy

 

Jest to bardzo prestiżowy festiwal na którym razem z zespołem z Hrubieszowa będą się prezentować zespoły z: Argentyny, Boliwii, Kolumbii, Hiszpanii, Filipin, Wielkiej Brytanii, Grecji, Peru, Rumunii, Ukrainy i Wenezueli.  

Hrubieszowianie mieli już okazję występować w Benissie 5 lat temu w 2008 r., gdzie zauroczyli tamtejsza widownię pięknem polskiego folkloru. Festiwal w Benissie, oprócz prezentacji taneczno – muzycznych, przewiduje również prezentacje kultury szeroko rozumianej, każdy kraj na specjalnie przygotowanym  stoisku  będzie prezentował wyroby rękodzieła  artystycznego, smakołyki swojej kuchni oraz liczne wydawnictwa.

Reklamy

Dla młodych Hrubieszowian wyjazd na tak znaczący festiwal połączony z prezentacją Polskiej Kultury, będzie wielkim przeżyciem i nagrodą za trud związany z codziennymi próbami oraz licznymi koncertami promującymi miasto Hrubieszów, Województwo Lubelskie i Polskę.

W drodze na festiwal młodzi tancerze zwiedzą Genewę, Monako, Awinion, Sanktuarium La Salette Sanktuarium w La Salette i Barcelonę. Natomiast koncerty odbędą się w Walencji, Calpe, Alicante i Benissie.

Zrealizowanie wyjazdu do Hiszpanii będzie możliwe dzięki finansowemu wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.